Сільради і ОТГ району із залученням громадськості активно пишуть проекти, щоб отримати додаткові кошти для розвитку своїх територій

Першим питанням порядку денного на засіданні громадської ради при Володимир-Волинській РДА, що відбулося 26 липня, була участь сільрад району у написанні проектів у фонди різних рівнів – від всеукраїнських до регіональних – з метою отримання коштів для розвитку територій.
Доповідач, начальник відділу розвитку, інвестицій та євроінтеграції управління агропромислового розвитку РДА Катерина Підгурець, зазначила, що всі сільради та ОТГ району долучилися до цієї чудової можливості зробити якомога більше необхідного і корисного для громад, а працівники відділу активно їм у цьому допомагають шляхом інформування та проведення навчальних семінарів.
Протягом 2016 року й І півріччя поточного від району було подано 64 проекти, але не всі пройшли конкурсний відбір, тільки 15 з них отримали позитивний результат. Так у 2016р. в економіку району разом з ОТГ залучено 27,675 млн.грн. Зокрема з державного фонду регіонального розвитку – 3,666млн.грн., за рахунок чого реалізовано 4 об’єкти (по 2 у Зимнівській та Устилузькій ОТГ), а саме реконструкція ЗОШ І-ІІІст. с.Бубнів (кошторисна вартість проекту 780,712тис.грн.); реконструкція частини приміщень будинку культури у с.Зимне (963,383тис.грн.); реконструкція дитячого садка с.Зоря (1191,936тис.грн.); реконструкція ЗОШ І-ІІІст. м.Устилуг (199,408тис.грн.).
За кошти, отримані із субвенції на соціально-економічний розвиток (3,378млн.грн.) у районі встановлено 7 дитячих майданчиків у селах Овадне, Білин, Микуличі, Ласків, Красностав, Заріччя, Хмелівка. По громадах – три у Зимнівській ОТГ та 8 – в Устилузькій.
Проведено капремонт зовнішнього освітлення у селах Ласків, Шистів, Льотниче, реконструкції водогону в с.Сусваль, системи опалення в будинках культури м.Устилуг і с.П’ятидні та капремонт покрівлі БК с.Бубнів, а також облаштовано два комп’ютерні класи в с.Хобултова та с.Суходоли.
За пропозиціями депутатського корпусу, з обласного бюджету надійшло 6,676 мільйона. Із використанням цих коштів облаштували санвузли у 4 школах району: Свійчівській, Вербській, Ласківській, Новосілківській та ДНЗ с.Березовичі. Завершено реконструкцію будинку культури під ДНЗ у с.Заріччя, проведено енергозберігаючі заходи (заміна вікон) у школі с.Березовичі. У Зимнівській ОТГ проведено капремонт у школах сіл Льотниче та Зимне. В Устилузькій ОТГ зроблено реконструкцію паливної у школі с.Зоря та замінені вікна в будинку культури. На суму 2,326млн.грн. проведено капітальний та поточний ремонт доріг Устилуг-Хотячів-Вощатин, на територіях сіл Тростянка, Хворостів, Яковичі, Овадне, також доріг Федорівка-Заріччя та Хобултова-Хмелівка-Селець (до с.Селець). На формування інфраструктури у 2016р. громади отримали 14,150млн.грн. Зимнівською ОТГ реалізовано 6 об’єктів, Устилузькою ОТГ – 15. Цього року на соціально-економічний розвиток район отримав 510тис.грн., зокрема на реконструкцію вуличного освітлення у с.Свійчів – 350тис.грн. та 160тис.грн. – на будівництво електромереж у с.Заріччя. Зимнівська ОТГ отримала 410 тис.грн., Устилузька – 100 тисяч. На формування інфраструктури громади отримали понад 9млн.грн. (Устилузька ОТГ – 5,5; Зимнівська – 3,5 мільйони).
Беруть участь у конкурсах та співпрацюють з підпорядкованими їм установами, школами, будинками культури і структурні підрозділи РДА. Позитивним моментом є те, що проект, який РДА подавала у грудні 2016р. на ремонт дороги Коритниця-Верба з польськими партнерами, був відібраний комісією для участі у ІІ турі. Триває підготовка, щоб до 31 серпня подати повну форму заявки з пакетом документів. Загальна вартість проекту – 1 988 960 євро. Наша частина – 1 307 100 євро.
Посадовець також зазначила, що найактивніші у написанні проектів – об’єднані громади та Оваднівська й Березовичівська сільради. Пасуть задніх Галинівська та Ласківська сільради, які подали лише по 1 проекту.
Громадська рада прийняла рішення визнати роботу з написання проектів у районі такою, що проводиться на високому рівні, адже отримані відчутні результати. Крім цього, така діяльність згуртовує людей, залучає молодь до суспільно корисних справ.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі