Щитівка на кімнатних рослинах. Як з нею боротися?

Щитівки – невеликі червоно-коричневі комахи, розміром 3-5мм, які належать до найпопулярніших шкідників кімнатних рослин. Іноді їх називають «бродягами», оскільки личинки комах дуже легко і швидко переміщаються по рослині. Перша ознака їхньої появи – липкість листя та стебел кімнатної рослини. Далі вражені шкідниками листя і квіти жовтіють, опадають, а сама рослина гине.
-Найбільш схильні до ураження щитівками цитрусові, орхідеї, хвойні кімнатні рослини і кактуси. Тож щойно ви помітили шкідників хоча б на одній із рослин, необхідно негайно застосувати відповідні заходи, - застерігає шкільний бібліотекар із села Суходоли Лариса Рибка. – З особистого досвіду знаю, що особливо швидко щитівки розмножуються в сухих приміщеннях. Тому перше, що слід зробити при їх появі, це перенести хвору рослину в окреме приміщення, щоб шкідники не перекинулися на інші квіти. Якщо немає такої можливості, необхідно підвищити вологість у кімнаті, а квітку частіше поливати. Інколи в боротьбі із шкідниками допомагає обробка рослини концентрованим розчином господарського мила. Якщо ж мильний розчин не допоміг, можна використовувати шампунь для тварин або гас (на 1л води 5 крапель гасу).
-Що стосується хімічних інсектицидів для боротьби зі щитівками та іншими шкідниками кімнатних рослин, то я б рекомендувала застосовувати для обприскування «Актеллік» (15мг на л води), «Біотлін» (5мл на 10л води), а з біопрепаратів – «Актару» (0,5мл на 1л води), розчином якої можна обприскати листя і полити землю в горщику, - радить Неля Шувалова..

Розділ новин: 

Коментарі