Щоб дитина виїхала до Євросоюзу, у неї повинен бути біометричний паспорт

Про порядок виготовлення біометричного паспорту для дітей розповідає начальник Володимир-Волинського відділення ДМС Віктор Давидюк.
Мрія збулась - і багато громадян України мають змогу, скориставшись безвізом, вирушити на відпочинок чи у туристичну подорож до Європи. Найкраща мандрівка, звичайно, всією родиною. Безумовно, хочеться потішити приємними враженнями і дітей. Але як бути з біометричним закордонним паспортом для дитини? Які документи потрібні для його виготовлення? Який термін дії паспорта? Про це кореспондент «Міста вечірнього» розмовляла з начальником Володимир-Волинського відділення Державної міграційної служби Віктором Давидюком.
- Біометричний паспорт дитині можна виготовити з моменту її народження. Для цього необхідні дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 сантиметра та одна фотокартка розміром 10х15 сантиметрів. Подається свідоцтво про народження дитини. Оскільки дитина росте, а, значить, змінюється, то через кожні 4 роки паспорт підлягає заміні. І так до того часу, коли дитина досягне повноліття і зможе отримати паспорт громадянина України. Далі біометричний паспорт видається з повним терміном дії – 10 років. Діти, віком до 12 років, не здають відбитків пальців для оформлення документу і не ставлять підпису. Більше того, сама дитина при виготовленні паспорта може бути відсутня, а вже після 12-ти років її присутність є обов’язковою. З 14-ти років діти самостійно ставлять підпис. Хочу нагадати, що до 16 років діти подорожують за кордоном лише в супроводі батьків чи одного з них, або з довіреною особою, яка має згоду батьків, завірену нотаріусом. Якщо дитина виїздить за кордон з одним із батьків, має бути нотаріальна згода другого. Це правило стосується і батьків, які є розлученими. Одинокі батьки надають відповідний документ, який підтверджує, що вони самі виховують дитину. Трапляється, що між батьками виникають конфліктні ситуації, коли один із них відмовляється давати згоду. У такому випадку справу вирішує суд. Основне – це довести, що дитині необхідно виїхати за кордон, наприклад, для лікування. Досягнувши повноліття, дитина має право подорожувати сама, - завершує розповідь Віктор Давидюк.
Як бачимо, надто великі складнощі на отримання паспорта для дитини відсутні. Передбачені різні варіанти для того, аби процедура пройшла швидко. Дітей до 12 –річного віку навіть не потрібно втомлювати візитами до відділення міграційної служби. Вони можуть спокійно сидіти на уроках, гратися в пісочниці чи відпочивати у дідуся та бабусі, поки батьки виробляють їм біометричний паспорт. Єдине, що потрібно пам’ятати – щоб в’їхати з дитиною до Євросоюзу, необхідно виробити дитячий біометричний закордонний паспорт. А вже про наявність такого паспорту в батьків і мова зайва.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі