Що робити, якщо, збираючи гриби у лісі, ви побачили вибухонебезпечні предмети

Вибухонебезпечні предмети (ВНП) можуть бути виявлені всюди, де проходили бойові дії: в полях, на городах, в лісах і парках, у річках та інших водоймах. Оскільки сезон збирання грибів у розпалі, Володимир-Волинський МРВ наголошує на основних діях при виявленні ВНП.
У разі виявлення ВНП або зовні схожого з ним предмета необхідно негайно повідомити про знахідку за тел. «102» або «101»; при проведенні земляних або інших робіт – зупинити роботу; добре запам’ятати місце виявлення предмета; встановити попереджувальні знаки або використовувати різні підручні матеріали – жердини, кілки, мотузки, шматки тканини, камені, ґрунт та інше.
При виявленні ВНП категорично забороняється наносити удари по боєприпасу; торкатися, піднімати, переносити або перекочувати його з місця на місце; закопувати в землю або кидати у водойму; вживати спроби до розбирання або розпилювання; кидати в багаття або розводити вогонь поблизу нього; користуватися електрорадіоапаратурою поблизу такого предмета; надавати температурні, звукові, механічні, електромагнітні впливи на вибухові предмети; при виявленні хоча б одного підозрілого предмета не проводити пошук інших; збирати і здавати ВНП на металобрухт.
Пам’ятайте! Не слід самостійно вживати ніяких дій з підозрілими предметами. Це може призвести до вибуху, жертв і руйнувань! Після Вашого повідомлення фахівці ДСНС проведуть ідентифікацію, знешкодження та знищення ВНП встановленим порядком. Не допускайте самі та утримуйте інших від порушень правил поведінки при виявленні ВНП. Негайно повідомляйте про виявлення вибухонебезпечних предметів! Телефонуйте у ДСНС за тел. «101» або в поліцію «102» (дзвінки з мобільного безкоштовні). Цим повідомленням ви виконаєте свій громадський обов’язок, збережете життя і здоров’я собі та оточуючим.
Олег Данилів, провідний інспектор Володимир-Волинського МРВ УДНС

Розділ новин: 

Коментарі