Що чекає Іваничівську лікарню, відповідно до проєкту спроможної мережі медзакладів

Що чекає Іваничівську лікарню, відповідно до проєкту спроможної мережі медзакладів
Що чекає Іваничівську лікарню, відповідно до проєкту спроможної мережі медзакладів

Згідно з наступним етапом медичної реформи, Іваничівська багатопрофільна лікарня, найімовірніше, стане загальною. Ці зміни на роботі медзакладу ніяк не позначаться. Це питання обговорили 28-го вересня під час чергового засідання виконавчого комітету селищної ради, пише “БУГ”.
Так, члени виконкому затвердили звіт про виконання фінансового плану КНП «Іваничівська багатопрофільна лікарня» за 2 квартал 2022 року.
Головний бухгалтер медзакладу Віталія Цаплан повідомила, що загальна сума надходжень за І півріччя 2022 року становила 29 мільйонів 541 тисячу гривень. Основну суму складають кошти від реалізації послуг з медичного обслуговування населення, згідно договору із Національною службою здоров’я України. Зокрема це 28 мільйонів 564 тисячі гривень. Надходження з місцевого бюджету за Програмою фінансової підтримки – 100 тисяч гривень, ще 699 тисяч – кошти від операційної діяльності, 82 тисячі гривень – орендна плата, 415,6 тисяч – надання платних послуг.
Що стосується витрат, то, за словами Цаплан, впродовж цього півріччя лікарня розтратила 23 мільйони гривень. В основному ці кошти спрямували на виплату заробітної плати працівникам та оплату комунальних послуг. Ще майже 1,5 мільйона гривень пішли на придбання необхідних предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю та медикаментів.
Під час розгляду цього питання секретар ради Володимир Сарабуна нагадав, що Україні стартував наступний етап медичної реформи, який передбачає формування спроможної мережі лікарень у кожній області. Відтак він поцікавився: а що ж чекає Іваничівську лікарню?
Головна лікарка Алла Баранчук зазначила, що, найімовірніше, медзаклад стане загальним. Однак, на її думку, він працюватиме без змін і надаватиме ті ж самі медичні послуги, що й зараз.
Також Алла Баранчук зазначила, що остаточно майбутнє лікарні стане відомо наприкінці листопада.
Зауважимо, що відповідно до нового адміністративно-територіального поділу лікарень, загальні медзаклади надаватимуть лише базові (найпростіші) медпослуги пацієнтам однієї або кількох громад. Одна загальна лікарня розрахована на 50-80 тисяч населення.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: