Сергій Радкевич: «Особи, які брали участь в неправомірному підрахунку голосів, мають бути покарані»

До редакції газети «Місто вечірнє» звертаються читачі з проханням надати інформацію щодо депутата міської ради Василя Сусіка, який написав заяву про складання депутатських повноважень. З цього приводу редакція газети звернулася до голови міського осередку партії «УКРОП» Сергія Радкевича.
-Як повідомлялося раніше, Василь Сусік, який під час виборів не набрав необхідної кількості голосів, через 10 днів після виборів раптом ці голоси отримав згідно з новим протоколом по підрахунку голосів. Міський осередок партії «УКРОП» має всі підстави вважати протокол по перерахунку голосів винесеним з порушенням виборчого законодавства, оскільки після оголошення результатів виборів, які суперечили попереднім, нам надали витяг з протоколу, не підписаний всіма членами виборчої комісії. Нас позбавили 2-денного часу на оскарження цього протоколу, згідно із законом. Під час засідання політради партії Василь Сусік відмовився надати будь-які пояснення і сказав, що напише заяву про дострокове складання депутатських повноважень. Однак міський депутатський корпус цю заяву не підтримав.
Процедура підрахунку голосів визнана протиправною фахівцями виборчого права. Відповідно до Закону, недійсними вважаються зокрема бюлетені, в яких не відірвано контрольні талони (частина 27, стаття 79). «Закон про вибори місцевих депутатів» не передбачає процедури визнання бюлетенів, які були визнані недійсними через відірвані корінці. Це норма Закону, змінити яку може лише уповноважений на це законодавчий орган (Верховна Рада) за спеціальною процедурою і на своєму пленарному засіданні. Ніяка ТВК своїм рішенням не може змінювати норми Закону. За роз’ясненнями ми звернулися в ЦВК. Отримано відповідь, згідно з якою нам рекомендовано звернутися у правоохоронні органи. І на сьогоднішній день обласним осередком вирішується питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, які брали участь у неправомірному перерахунку голосів.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі