Розпочинати власну справу ніколи не пізно

Публікації

Саме так вважає подружжя Романа та Юлії Лисюків. Вони створили підприємство “ДЕМЕТРАЕНЕРГО СЕРВІС-БУД”, яке допомагає здійснитися мріям володимирчан про якісний ремонт та оновлення інтер’єрів осель.
Процес створення нового підприємства.
Започаткував власну справу Роман Петрович після того, як пішов з посади директора місцевого підприємства теплових мереж. Відпочивши та поправивши здоров’я, чоловік замислився над тим, як саме йому забезпечити сім’ю. Тоді і почав шукати шляхи, як краще реалізувати себе і при цьому заробити кошти. Як розповідає пан Роман, спочатку перебирав варіанти серед того, що вміє і знає. Було декілька варіантів бізнесу. Пів року займався встановленням газобалонного обладнання на автомобілі. Організація цієї справи вимагала одномоментного великого капіталовкладення. Потрібно було придбати необхідне обладнання, знайти приміщення, щоб задовольнило усі вимоги до роботи. Та такий бізнес не давав очікуваного ефекту.
», для виконання яких потрібні були кваліфіковані працівники. Колектив підприємства за три роки існування зазнав шаленої ротації. Бувало й таке, що люди “зникали”, пропрацювавши лише день. Тільки час розставив все на свої місця, і на сьогодні підприємство має сталий штат із надійних і перевірених часом і випробуваннями фахівців. Керівник запевняє, що завжди впевнений у цих людях і в їхній кваліфікації.
Підтримка дружини допомагає подолати усі труднощі
Із другого року роботи підприємства “Деметра Буд” було вирішено, що дружина Романа Петровича – Юлія - також почне працювати у фірмі. Сталося це тому, що було вирішено самостійно зайнятися продажем і встановленням металопластикових конструкцій та вікон.
- Отримали ми роботу за договором субпідряду в одному із підприємств Нововолинська, - розповідає пан Роман. - Встановлювали вікна декілька разів. Виявилося, що підприємець заробляв на тих вікнах набагато більше, ніж ми на роботах з монтажу і відновлення укосів,та й затрати як часу, так і ресурсів були не співставні. Після цього ми прийняли рішення самим взятися за цю роботу зі встановлення і продажу вікон.
А далі з’явився цілий комплекс: жалюзі, штори, гарнітура, москітні сітки та ін.
На початках пані Юлія працювала віддалено, адже молодший син був ще досить маленьким. Та й бабуся не завжди могла допомогти.
На запитання, чи важко працювати разом, подружжя відповідає, що звикли до цього ще задовго до власного бізнесу, адже пропрацювали разом 9 років у теплоенерго.
- 6 червня ми святкуватимемо 17-ту річницю подружнього життя. Наш старший син уже закінчив 10-й клас, а меншому - 8 років. За весь цей час жодного серйозного конфлікту у нас не було. Звичайно, що дрібні непорозуміння є у кожного, але це лише зміцнює сім’ю, - розповідають Роман та Юлія.
- Коли я розпочинав власну справу, то ніхто не вірив, що мені щось вдасться. Усі рекомендували знайти роботу з пристойною заробітною платою, - розповідає керівник підприємства. - Лише дружина підтримувала в усіх починаннях і продовжує це робити.
За словами Романа Петровича, було досить важко розпочинати бізнес. Ненормований робочий день, чоловік приходив додому о 7-й вечора, тоді ж обідав і до 2-3-ї ночі за ноутбуком писав кошториси, акти та інші документи. Робота займала майже увесь час. Відпочивав тільки у неділю. Пан Роман запевняє, що завдяки підтримці і вірі дружини Юлії він витримує будь-які навантаження. А тепер вони стали працювати ще й в одному кабінеті.
Досягнення підприємства і робота з клієнтами
За час роботи ТзОВ “ДЕМЕТРА ЕНЕРГО СЕРВІС-БУД” стало офіційним дилером у Володимирі-Волинському львівської компанії “Стеко” (2-га за потужностями в Україні, виробляє 25% вікон у державі). «Деметра Буд» займається лише товаром виробництва цієї фірми.
- Оскільки у нашому регіоні ми є єдиними представниками цієї компанії, відповідно у нас - найпривабливіші ціни на металопластикові конструкції, - каже пан Роман.
Як розповідає підприємець, коли клієнт приходить замовити вікно, то йому цікавий повний комплекс робіт: придбати його, доставити до дому, встановити, відновити відкоси до початкового вигляду. Додатково до цього супутні варіанти підвіконь, москітних сіток, жалюзі - увесь спектр товарів, пов’язаних із встановленням вікон. Саме цим займається пані Юлія.
- Мій же напрямок роботи - ремонти і будівництво, - розповідає Роман Петрович. - Останні два роки працюємо з ОСББ та з іншими юридичними особами. Адже у нас є кваліфіковані фахівці, які якісно виконують роботи, і відповідні дозволи. Ми надаємо послуги, відповідні документи - і нам перераховують гроші.
За словами керівника підприємства, уся робота відбувається прозоро. Десять працівників офіційно отримують зарплату, сплачуються усі податки. Чоловік запевняє, що якщо, не дай Боже, будуть неякісно виконані роботи, то підприємство обов’язково виправить недоліки, адже на всі послуги є гарантійні терміни. Людям є куди прийти і з кого спитати.
- За майстрів не доводиться червоніти, - каже пан Роман. - Я в них впевнений, адже люди - перевірені.
Працівникам гарантована стабільна робота. Є черга об’єктів, зазначені терміни виконання робіт. Робота сама “знаходить” підприємство.
Також на підприємстві з’являється нова техніка. До прикладу, наразі виробляються відповідні дозволи на використання автовишки. Після закінчення карантину працівники зможуть офіційно проводити висотні роботи.
Окрім цього у ТзОВ “Деметра Буд” є ліцензія на перевірку і чистку димових та вентиляційних каналів у будинках. У нашому місті такий дозвіл має ще лише Управляюча контора. Там є всього двоє фахівців, які не взмозі обстежити всі будинки, тому люди звертаються і до підприємства подружжя Лисюків.
- Хочу зауважити,що перевірка тяги у димових і вентиляційних каналах житлових будинків є дуже відповідальною роботою, як зі сторони наших фахівців, так і самих власників квартир та будинків. Минулої осені особисто попередив від отруєння чадним газом цілої сім’ї з Нововолинська з двома дітками, - розповідає Роман Петрович. - Через непрофесійне самовільне втручання сусідів в систему димових каналів під час встановлення котла на опалення, чотирирічна дитина отримала легку форму отруєння, і наступна ніч могла б бути фатальною для цілої сім’ї. Благо, що пізно ввечері, можна сказати, в неробочий час поїхав у Нововолинськ і знайшов джерело отруєння чадним газом. Тому я просто пишаюсь такою роботою.
Ціни на вікна
- Сказати конкретну ціну на вікно - неможливо. Спектр вибору вікон є дуже великим. Усе залежить від місця встановлення, сторони відносно сонця, чи вітряна ця сторона, від типу вікна, його конструкції, кількості камер, розмірів і ще від багатьох факторів, - розповідає пані Юлія. - Підхід до клієнта залежить від його побажань і фінансової можливості. А це - індивідуально. Ніколи не радимо економити. Бо ціна завжди пропорційна якості. Якщо клієнт хоче, щоб вікна служили довго і в оселі було тепло, то ми радимо брати кращі вікна. Так, буде дорожче, але це себе повністю виправдовує.
На підприємстві радять використовувати енергозберігаючі вікна, адже це не лише допоможе заощадити в майбутньому, а й можна отримати компенсацію від держави.
- Ми тісно співпрацюємо з банками, які вже 3-й рік поспіль видають так звані “теплі кредити” на енергозберігаючі заходи. А це - утеплення фасадів, встановлення енергозберігаючих вікон та ін. Держава у цьому випадку виплачує 35% від вартості. Якщо за рік виплатити усю суму, то це буде практично безвідсотковий кредит. Але після цього людям вдасться набагато більше заощадити на опаленні, - каже пан Роман.
Карантин вніс свої корективи
Як розповідає Роман Петрович, на сьогодні робота практично спинилася. До прикладу, закупили біля сотні вікон, які довгий час лежали у дворі підприємця поруч із будинком, і у зв’язку з карантином їх тимчасово неможливо було встановити замовникам.
Окрім цього, довелося кілька людей відправити у відпустку “за власний рахунок”, бо обсяг робіт дуже зменшився під час карантинних заходів.
Зараз підприємство починає знову працювати. Але буде дуже тяжко надолужувати втрачений час. Не зроблені старі об’єкти - роботи відтермінувалися, а вже з’являються нові замовлення, бо багато людей запланували ремонти на літо.
Єдиним позитивним моментом у карантині пан Роман називає вільний час, присвячений сім’ї. А також вдалося виділити один день для улюбленого заняття - риболовлі.
Чи варто починати свою справу?
Радником для інших людей бути важко - запевняє Роман Петрович. У чоловіка є досвід з попередньої роботи, організаторські здібності.
- У мене були хороші вчителі, - розповідає підприємець. - Зокрема Микола Климович Веремчук. Він - дипломат від Бога. Він навчив, як правильно спілкуватися з людьми, як організувати роботу, щоб працівники приносили дохід і собі, і підприємству. Микола Климович для мене - приклад у цьому.
Чи варто розпочинати свою справу, пан Роман не знає. Але із впевненістю запевняє, що точно ніколи не пізно. Це стосується не лише бізнесу, а й навчання. У свої майже 43 роки чоловік має дві вищі освіти. Та нещодавно подав пакет документів в університет і здобуватиме ще одну - з будівельної справи.
- Кожному варто замислитися, чи готові віддавати своїй справі по 12 годин і більше? Адже у мене так було перші 3 роки. У свою справу також доведеться вкладати не тільки час та гроші, а й багато зусиль і здоров’я, - ділиться Роман Петрович. - Хоча, як приємно, прогулюючтсь рідним містом, показувати своїм дітям «об’єкти», де вкладена частка твоєї душі.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі