30 листопада 2015 року головою Володимир-Волинської районної ради було обрано Гука Романа. Яка буде політика, перспективи розвитку і чого нового очікувати жителям району – відповідь на ці та інші актуальні питання в інтерв’ю з Гуком Романом.
- Ви почали роботу в політиці, а це передбачає мистецтво компромісу зі всіма політичними силами. Яким чином ви досягли компромісу при обранні вас головою районної ради і на яких принципах він базувався - на принципах роботи для всієї громади району, чи особистого характеру зі сторони партій?
- Минуло лише два пленарних засідання першої сесії районної ради, тому характеризувати стиль роботи депутатів чи принципи їх діяльності надто рано. У нас відбулось знайомство всіх депутатів між собою, багато з них уперше представлятимуть інтереси громади, тому, час усе покаже. Моя кандидатура на посаду голови районної ради була винесена від політичної сили, яка на виборах здобула найбільшу довіру громадян, тож можемо вважати це логічним розвитком подій.
- Як ви будете діяти, якщо партії, що вас підтримали, поставлять свої партійні і приватні інтереси вище громадських?
-Я сподіваюсь, що депутати райради прийшли відстоювати інтереси громадян, а не власні приватні. Що ж стосується партійної дисципліни, то так, в певній мірі вона необхідна. Але у будь-якому випадку рада має працювати конструктивно. Не думаю, що віднайдеться хоч одна політична сила, яка виступатиме проти розвитку району, проти вирішення питань життєдіяльності громади. Тим більше знаючи, що законом передбачено механізм відкликання депутатів за народною ініціативою.
- Вам необхідно співпрацювати з міською владою, депутатами обласної та Верховної ради. Яка перспектива такої співпраці і з ким?
-Як керівник органу самоврядування запевняю вас, що готовий до співпраці з депутатами різних рівнів. Наш район у обласній раді представляє Валерій Діброва, він входить до складу бюджетної комісії. Звичайно, ми будемо користуватись можливістю донести до обласної ради через нашого депутата найнагальніші проблеми. Сподіваємось на допомогу нардепа Ігоря Гузя, який дуже активно працює у верховній Раді та багато робить для залучення інвестицій в район.
- Між міською та районною владою постійно виникають суперечки щодо фінансування лікарні – основна загрузка по фінансуванню здійснюється за рахунок міста. Як ви будете вирішувати це питання?
- На даний час субвенції з державного бюджету, які надаються Володимир-Волинському ТМО відповідно до кількості жителів району напряму надходять до лікарні. Але варто зазначити, що районна влада зі своє сторони робить все можливе для покращення медичного обслуговування жителів району на місцях. Важливим для району є питання збереження міської лікарні в Устилузі. В ній лікуються люди з навколишніх сіл, від яких зручно доїжджати і пацієнтам, і відвідувачам. Там працює своя лабораторія, фізкабінет. Завдяки співфінансуванню з місцевих бюджетів вдалось залучити грантові кошти Євросоюзу, тому придбали мобільну рентгенівську систему та портативний електрокардіограф, інгалятор, новітні стерилізаційні шафи, ліжка та багато іншого. Саме в Устилузьку лікарню намагаються потрапити пенсіонери, сільські люди з невеликим доходом, бо хоч ліки потрібно самостійно купувати, але шприци, системи, перев’язочний матеріал, розчини тощо в Устилузькій лікарні надаються безкоштовно. Плануємо значно розширити надання медичних послуг в с. Овадне, куди зможуть звернутись жителі навколишніх сіл.
- Ваша стратегія щодо розвитку співпраці з громадськими організаціями – з одними в районі проводяться різні заходи і засідання, від інших лунає багато критичних зауважень на адресу влади. Що ви плануєте зробити для того, аби наладити діалог з громадянським суспільством?
- Місцева рада – представницький орган, наші депутати і є тією зв’язною ланкою між громадою і владою. Кожен з них має право подати депутатський запит щодо тієї чи іншої проблеми, озвучити звернення на засіданні сесії, і це зверхня буде обов’язково розглянуте. Вони проводитимуть прийом громадян з особистих питань. Таким чином, спільно формуватимемо загальну картину, визначатимемо пріоритеті завдання, спрямовуватимемо роботу на усунення проблемних питань. Крім того, знаю, що при райдержадміністрації, як органі виконавчої влади, діє громадська рада, тож якщо запрошуватимуть на її засідання – не ігноруватиму.
- Розвиток району та його особливості – що конкретно нового ви плануєте зробити для розвитку району?
-Не приховую, що в районі багато проблем. Дороги потребують ремонту, необхідно продовжувати заходи з енергозбереження в установах соціальної сфери, результатом чого повинно стати зменшення витрат на оплату спожитих енергоносіїв. Необхідні ремонти в багатьох закладах освіти та культури, нагальним у деяких селах є питання створення додаткових груп в дошкільних установах. Відвідування населених пунктів показує, що не зайвими будуть заходи з благоустрою. Володимир-Волинський район спеціалізується на сільськогосподарському виробництві, тож потрібно робити усе можливе, аби ця галузь не занепадала. З нового, звичайно ж, хотілося б активізувати роботу з залучення інвестицій у різні сфери районного господарства.
- Якою ви плануєте кадрову політику в районі – відомо, що для деяких осіб попередньою владою створювались робочі місця, аби не відправляти їх на пенсію і просто дати доробити. Ви будете діяти так само? Свою команду будете формувати?
- Моя команда вже сформована – це депутатський корпус та апарат районної ради. Нам разом жити і працювати на благо громади. Я людина у владі нова, у деталі попередніх призначень, про які ви говорите, особливо не вникав. Та й не хочу. В людях ціную професіоналізм, бажання працювати і водночас вчитись та вдосконалюватись, чесність та відкритість. Вимогливо ставлюсь до себе – якісної роботи вимагатиму і від працівників апарату ради, депутатів.
- Ваші дії по відстоюванню інтересів громади в конкретних ситуаціях - скандал з перевізником Проскурою змусив людей до акцій протесту, хоча першими своє слово в цій ситуації мали би сказати посадові особи райдержадміністрації і райради, але не зробили цього. Як ви будете діяти в подібних випадках?
- Моя позиція завжди була незмінною – я готовий до діалогу, до обговорення проблем. Стосовно дій влади в цій ситуації, то знаю, що розмови як з перевізником безпосередньо, так і впливом на неї через Волинську ОДА були неодноразовими. На жаль, районна влада не має можливості оголошувати і проводити тендери на перевезеня на місцях. Чи можу я судити, хто як повівся в якій ситуації? Ні. Гадати, як би повівся я, теж немає сенсу. Будуть виникати ситуації – будемо їх вирішувати.
- Щодо Мельник Алли Романівни лунало багато критичних зауважень з боку громадськості. Які ваші дії, якщо це буде стосуватись її роботи на посаді вашого заступника – винесете питання про її звільнення, чи певні домовленості не дадуть вам цього зробити?
- Знову ж таки, чергове питання з умовою «якщо». Так, претензії у деяких громадян до роботи Алли Мельник у відділі освіти були, як до депутата, як до багаторічного керівника великого педагогічно-учнівського колективу – не було. Отож, якщо будете згодні, повернемося до цього питання через деякий час, коли людина зарекомендує себе на цій посаді.
- Ви були переконаним нашоукраїнцем, як Петро Порошенко. На даний час ви пішли в політичну силу, яку він очолює, але на адресу якої лунає багато гострих критичних зауважень від партій і людей з якими Порошенко разом був на Майдані. Ви молода людина і певно думаєте про свою власну перспективу. Які перспективи для себе і для цієї партії бачите?
- Ніколи не варто беззастережно вірити у якусь партійну ідеологію. Вірити можна лише в Бога. І просити у нього, щоб дав мудрості відрізняти добре від злого, терпіння перенести щоденні труднощі та уміння жити по правді. А щодо моєї політичної приналежності, то я в першу чергу обрав політичну силу, яка не нав’язує жодних стилів поведінки, дає можливість шукати компроміс з усіма можливими сторонами, націлює на першочерговість інтересів місцевих громад, не обмежує своїх преставників партійними догмами. Наша команда йшла в районну раду, щоб працювати для людей. Ми відкриті для спілкування. Але, повірте, є політичні сили, які чітко вказують своїм представникам, з ким їм «дружити», тобто створювати коаліцію, синхронно голосувати. Ми ж усі самодостатні люди, здатні провести конструктивний діалог, я так вважаю. Тому, у перспективі бачу лише виважену співпрацю депутатів районної ради, співробітництво з владою виконавчою, спільну роботу, спрямовану на розвиток краю. Також хотів би наостанок зазначити, що всі депутати районної ради є представниками різних політичних партій, але у всіх є бажання працювати на благо району і громади – для того їх обрали люди. Можливо в когось не має досвіду депутатської діяльності і в багатьох різне бачення вирішення проблем, але мета одна – працювати і розвивати наш район.
Григорій Гороть. Володимир-Волинський район.
Коментарі