«Різдво Христове – це свято миру і милосердя. Тож нехай Віфлеємська зірка з Єрусалима засяє в кожній родині!»

Різдво – це особливе і найбільше свято в католицькому світі, яке наповнює людські серця теплом і милосердям. У багатьох країнах воно відзначається 25 грудня на честь народження божественного сина, що своєю смертю викупив гріхи людей. Припадає це свято на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос в Назареті.
Про те, як святкують Різдво римо-католики, про різдвяні обряди та звичаї з читачами нашого видання ділиться настоятель костелу святих Йоакима і Анни отець Лєшек Кошляга.
-Слава Ісусу Христу! Цьогорічне Різдво починається у нас в четвер, 24 грудня, зі святої вечері. За нашими звичаями, вечеряємо ми у родинному колі, хоча й часто запрошуємо одиноких та знедолених людей. Вечеря – пісна, без м’яса, є лише кутя, вареники та риба. На стіл спочатку стелимо трохи сіна, на нього кладемо хліб, а зверху – облатку (хліб на зразок проскурки). Вечерю починаємо із запалення свічки, далі читаємо уривок з Євангелія чи Божого слова. Потім голова родини промовляє молитву на благословення облаток. Далі облатка ділиться між іншими людьми (у нас це називається «ламаючим хлібом»), бажаючи одне одному Божого благословення та здоров’я. Після вечері йдемо до храму. Служба (Свята Меса, або Адвент) цього дня починається о 23-й годині. Ми молимося за всіх людей, не залежно від їхнього віросповідання та національності, за мир в Україні, а я, як настоятель, дякую Йому ще й за можливість жити в цій країні, яка за 20 років стала мені рідною. 25 грудня о 9-й годині Божа служба відбудеться в Нововолинську, а об 11-й годині – у Володимирі. На 26 грудня, за нашими канонами, припадає святого великомученика архідиякона Стефана. який був побитий камінням за віру іудеями. Перед смертю до нього з’явилися ангели і забрали його до Господа. Цього дня також відбудуться богослужіння у Нововолинську (9.00) і об 11.00 – у цьому храмі. В суботу ми святимо овес, який священик символічно кидає в людей. У неділю – спомин про Іоанна Богослова. Під кінець цієї служби ми освячуємо вино (коли апостол Іоанн був на острові Патмос, там йому дали отруєне вино), яке кожен віруючий несе додому і споживає з родиною.
Різдво Христове – це свято миру. В цей день Бог посилає на землю свого сина Ісуса, якого чекають навіть іудеї і який прийшов на світ малою дитиною. Тож я хочу сердечно привітати з цим великим святом не лише парафіян нашого храму, а й усіх людей, які мешкають у древньому Володимирі-Волинському, Нововолинську і далі, усіх християн, які приймають і вірять у Сина Божого Ісуса Христа. Хочу побажати їм Божого благословення, здоров’я і миру, щоб Віфлеємська зірка засіяла в кожній родині, щоб усі ми стали більше наближені до Божого слова, бо ми є християни і маємо любити одне одного. Щоб в Україну прийшов мир, а в родини, де є хворі, – здоров’я.
Христос рождається! Славімо Його!

Розділ новин: 

Коментарі