Реімбурсація коштів на придбання інсуліну і право пацієнта на вибір спеціаліста

Реімбурсація коштів на придбання інсуліну і право пацієнта на вибір спеціаліста
Реімбурсація коштів на придбання інсуліну і право пацієнта на вибір спеціаліста

Про це редакції розповів лікар-ендокринолог КП «Володимир-Волинське ТМО» Олександр Клачук. 
Цукровий діабет, особливо в стадії інсулінозалежності, – важка хвороба,  ускладнена непростим моральним станом недужого. Звичайно, лікування потребує не тільки великого терпіння, а й коштів. Уже 17 років у країні діє програма «Доступні ліки», яка передбачає придбання інсуліну за помірними для пацієнта цінами. Із 1 жовтня цього року вступили в дію електронні рецепти. Окрім цього, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, із 1 жовтня розпочато програму реімбурсації лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах цукрового та нецукрового діабету. Ідеться про інсуліни та десмопресин. Також цього року особи з розладами психіки та поведінки, а ще пацієнти з епілепсією матимуть змогу отримувати в рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою необхідні лікарські засоби. У першу чергу це стосується метформіну, глібемиламіду та гліклезиду, необхідних для лікування діабету.
Докладно про процес реімбурсації розповів лікар-ендокринолог КП «Володимир-Волинське ТМО» Олександр Клачук.
- Реімбурсація – це повернення коштів для придбання інсуліну, розчину, який пацієнт повинен вводити щоденно, якщо для цього є клінічні показники, зокрема відсутність належного ефекту від медичних препаратів, важкий стан хворого. Програма «Доступні ліки» довела свою ефективність для забезпечення доступу до ліків пацієнтів із хронічними захворюваннями, тому Уряд її поступово розширює. Дуже важливо, щоб пацієнти з діабетом мали доступ до регулярної та організованої медичної допомоги і необхідних препаратів. Питання реімбурсації інсулінів – це спільна відповідальність держави, лікарської спільноти, а також аптечного та фармацевтичного бізнесу.
Хочу відмітити важливість того, що тепер немає територіальної прив’язки. За направленням сімейного лікаря пацієнт має право вибрати собі ендокринолога в будь-якій частині України. Це пов’язано з тим, що відбувається централізоване фінансування, на відміну від попередніх років, коли медичні заклади фінансувалися з місцевого бюджету. Нині НЦЗУ фінансує всі операції, які здійснюють медичні заклади, а тому право вибрати ендокринолога надається самому пацієнту. Також це стосується невропатологів та психіатрів. І заклад, в якому працює обраний пацієнтом спеціаліст, отримує кошти за надану послугу. Лікар складає план лікування, виписує електронний рецепт. Із цим рецептом пацієнт звертається в аптеки, які підписали договір із НЦЗУ. Значна перевага цієї системи в тому, що облік ліків за випискою буде прозорим, контрольованим і зручним. Рецепти можна виписувати на певний період, навіть якщо потрібно, то на довгий час. Вважаю, що корисність такої системи ще в тому, що люди почнуть відвикати від самолікування, яким вони останнім часом захопилися.
Електронні рецепти, право вибору спеціаліста, реімбурсація коштів – це все відбувається за міжнародними стандартами, створює умови для безпечного прийому ліків, особливо при дуже важких формах захворювання. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: