Реформування галузі освіти району обговорювали на освітянській колегії

Другого березня на засіданні колегії відділу освіти, молоді та спорту Володимир-Волинської РДА виносилися питання щодо основних аспектів розвитку дошкільної освіти району, програми підготовки та професійного розвитку вчителів нової української школи, розвитку позашкільної освіти. Керівники освітніх закладів району презентували результативність роботи в галузі освіти минулого року та окреслювали завдання на 2018 рік.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксана Бігун розповіла про основні моменти реформування освіти. Так 28 вересня 2017р. був прийнятий Закон України «Про освіту», де прописано 10 компетентностей для школярів, якими вони мають оволодіти під час навчання. Це спілкування державною та іноземними мовами, математична компетентність, загальнокультурна, екологічна, підприємливість, інноваційність, уміння навчатися впродовж життя. Разом з тим нова школа потребує вмотивованого вчителя, який стане куратором змін в освіті, а це вимагає кардинальних змін у його професійній підготовці.
-Реформа освіти дуже складна для реалізації, за графіком впровадження буде тривати аж до 2029-2030 років і дорого коштує, але найбільш виправдана інвестиція, тому що вкладена у людський капітал. У 2017р. уже підвищено зарплату вчителя у єдиній тарифній сітці на 2 тарифні розряди, для вчителів району ми зберегли 20% підвищення за престижність, - зазначила Оксана Андріївна
Затвердження Державного стандарту початкової освіти відповідає світовим тенденціям розвитку освіти. Експеримент 2017-18 років, за словами Оксани Бігун, має показати сильні й слабкі сторони нової освіти, адже з наступного навчального року всі першокласники почнуть навчатися за стандартом нової української школи.
А в нових умовах має бути нове якісне матеріально-технічне забезпечення, що дозволить учням комфортно й приємно навчатися. На ці потреби у районі передбачене фінансування у розмірі 67тис.грн. на придбання сучасного оснащення для кабінетів початкової освіти, повідомила керівник освіти району.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі