Район має такий колектив, який може в будь-якій точці Неньки-України «показати» красу рідного слова та пісні

Публікації

«Молодички» із Зимного мають 6 комплектів сценічного вбрання, широкий пісенний репертуар та співочу душу.
Колектив був, часто є та, якщо запросите, - стане і вашому святу вінцем надзвичайної автентики.
Разом з весняним сонечком до редакції того дня завітав чудовий настрій. І хотілося навіть заспівати, бо ж нашими гостями був прославлений в районі зимнівський співочий аматорський колектив “Молодички”. Скільки знаю талановитих зимнівчанок, не раз насолоджувалася їх виступами, та кожного разу не перестаю дивуватися їх творчій насназі та любові до української пісні. “Молодички” вже давно стали локальним “брендом”. Гурт має свій власний репертуар, почерк виконання, традиції і навіть сімейні династії. А ще свою історію, яка триває вже 12 років і, безперечно, стане славною сторінкою історії розвитку культури Зимнівської ОТГ.
Ініціатором, організатором і духовним натхненником створення самодіяльного ансамблю була багаторічна директорка Зимнівського БК Валентина Іванівна Гонтарук. Усе своє життя ця творча і талановита жінка присвятила сільській культурі. Недаремно “молодички” називають Валентину Іванівну душею свого колективу. Першими учасницями гурту були Наталія і Леся Гонтарук, Світлана, Лариса і Валентина Юрчук, Лілія Панасюк, Ірина Охрімчук, Раїса Ларинюк. Вісім років ці жіночки завойовували сцену. Та життя йшло вперед. З певних причин дехто покинув гурт, та влилися нові виконавиці. Це Людмила Просіцька, Валентина Сівак, Юлія Панасюк, Людмила Католик. Репертуар гурту урізноманітнювався, поповнювався новими піснями, навіть театралізованими дійствами, та все ж на першому місці стояла і стоїть українська пісня. Саме в ній черпають сили і натхнення “Молодички”.
- Українські пісні настільки багаті за змістом, що їх можна співати за будь-якої нагоди, - розповідає теперішня керівниця гурту Лілія Панасюк. - Та все ж ми до кожного свята підбираємо відповідний репертуар. Так, вшановуючи героїв АТО, вітаємо їх піснями “Козаки”, “Молитва”, “Пісня про перемогу”. Наших матерів завжди розчулюють пісні “У матері під хатою”, “Соколята-синочки”. Глядачі обожнюють жартівливі “Українське сало”, “Квасила капусту” тощо. Неперевершені улюблениці публіки баба Палажка та баба Параска. Заслуговують доброго слова і наші акомпаніатори, які працювали з нами в різний час. Це Василь Микитин, затим Віктор Тарасюк, а нині з нами постійно працює Володимир Малецький.
Фішка “Молодичок” - це театралізація пісні. Виконавиці не просто співають, вони грають ролі, відчувають пісню. Велике значення мають і костюми. За роки своєї сценічної діяльності “Молодички” придбали 6коплектів яскравих костюмів. Власними руками шили ці костюми майстрині-односелиці Людмила Татарчук, Валентина Музичук, Євгенія Пунько.
Найважливіше в творчості - це підбір репертуару. І тут дуже важливою є думка кожної співачки. Ось чому підготовка до виступів насамперед розпочинається з обміну думками. Цей дуже важливий момент і визначає успіх колективу “Молодичок”. Тільки ретельно обміркувавши репертуар, інсценізацію пісень можна бути впевненим у бурхливих оваціях глядачів.
Отож недаремно слава колективу вийшла за межі рідного села. Задля того, аби зустрітися з прихильниками пісні в інших районах Волині, “Молодички” не рахувалися з власними коштами і самі наймали транспорт. Запам’яталися концерти в “Лісовій пісні”, кули їздили на запрошення жителів, у день добросусідства зустрілися з мешканцями Литовежської ОТГ, тепло зустрічали “Молодичок” на фестивалі “Княжий”. Тепер зимнівські співачки - бажані гості на вечорницях, які організовують різні установи, а також на сімейних святах, ювілеях, весіллях тощо. “Молодички” - незмінні учасниці всіх концертів на теренах рідного села.
- Ми - дійсно самостійний і самодіяльний гурт, - каже Наталія Гонтарук. - Ми звикли покладатися лише на себе, на свою творчість, свої здібності. Звичайно, ми прагнемо до постійного вдосконалення і не зупиняємося на досягнутому. Ми радіємо підказкам та порадам методиста Центру культури та дозвілля Зимнівської ОТГ Дмитра Терьохіна, а також очільниці Центру Людмили Оцалюк. Часто до нас на репетиції приходить і Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик. Він вважає наш гурт своєю гордістю. І ми в свою чергу гордимося такою високою оцінкою.
Іноді стає дивним, що сільські жінки, зайняті професійними та сімейними обов’язками, знаходять час на репетиції, поїздки. Та виявляється, що своєю любов’ю до пісні вони приворожили і своїх чоловіків, які не тільки з легким серцем відпускають їх на репетиції, але й нерідко самі беруть участь в концертах. Запалюються вогники пісенних династій. Так, разом з Лілією Панасюк часто співає її донька Олена, яку сміливо можна назвати новою зіркою на небосхилі зимніської культури.
Самодіяльний творчий гурт відкритий для всіх, хто бажає подружитися з піснею, з народним пісенним мистецтвом. Разом з “Молодичками” вже співають дітки, жінки поважного віку. Отож колектив живе, діє, співає і полум’я його творчості не повинне загаснути. І ще одне... Доброю феєю колективу “Молодички”, їх душею була і залишилися Валентина Іванівна Гонтарук. І хоч ансамбль користується великою і заслуженою популярністю, та відсутність Валентини Іванівни все ж відчувається. І ця чудова жінка повинна повернутися до створеного нею колективу, бо творча душа не старіє, а українська пісня - це вічна молодість.
Антоніна Булавіна, с. Зимне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі