Рада повернула покарання за брехню у деклараціях

Рада повернула покарання за брехню у деклараціях
Рада повернула покарання за брехню у деклараціях

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації – депутати ухвалили законопроєкт 4460-д, який передбачає штраф і обмеження волі, пише Бабель.

Посадовців, які не задекларували майно на суму від 9 мільйонів гривень, каратимуть:

- штрафом від 51 до 85 тисяч гривень;

- громадськими роботами;

- або обмеженням волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади.

Цей законопроєкт був компромісним варіантом між тим, що пропонував президент Володимир Зеленський, і варіантом депутатів.

У Національному агентстві із запобігання корупції (НАЗК) розкритикували ухвалений проєкт через те, що він не передбачає позбавлення волі, а лише обмеження. «Максимальне покарання – перебування корупціонера у виправному центрі, де він зможе вільно користуватися телефоном та інтернетом, а також залишати центр за дозволом його керівництва. Також через пів року може бути розглянута можливість щодо взяття цієї особи на реєстрацію – їй більше не потрібно буде перебувати в центрі, а лише час від часу приходити до нього», – пояснювали у НАЗК і називали такі умови «санаторними».

Нагадаємо, у проєкті Зеленського був пункт про позбавлення волі, а у варіанті депутатів на чолі з главою Ради Разумковим не було ані позбавлення волі, ані її обмеження.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: