Психологиня агротехнічного коледжу - серед найкращих представників професії в Україні

Інна Карпюк поділилася власними напрацюваннями стосовно взаємодії педагогів та студентів.
21 листопада у стінах Бережанського агротехнічного коледжу відбувся завершальний етап Всеукраїнського конкурсу «Психолог року-2019» серед аграрних закладів фахової передвищої освіти, в якому взяли участь практичні психологи з різних куточків країни. Серед них – Інна Карпюк, яка гідно представила навчальний заклад, де працює. Вона була єдиною претенденткою на перемогу із Західної України. Зазначимо, що фіналу передувала Всеукраїнська конференція з фаху практичної психології, де присутні отримали чудову можливість обмінятися досвідом та дізнатися чимало цікавої та пізнавальної інформації, що буде корисною для подальшої діяльності.
Інна Василівна розповідає, що за почесне звання у фіналі конкурсу боролися п’ятеро найкращих психологів, які поділилися з журі своїми напрацюваннями, адже за умовами конкурсу кожен учасник повинен був презентувати власні розроблені методики, інноваційні підходи до роботи. Претенденти не лише захищали свою методичну розробку, а й виконували практичне завдання спільно з групою студентів Бережанського агротехнічного коледжу, відповідали на запитання журі.
Свій виступ Інна Карпюк розпочала з віршованих рядків, якими описала й пояснила те, яке значення для неї має цей конкурс. Далі представила свою роботу, в якій узагальнила зібраний за роки діяльності досвід. Вона дослідила формування студента через призму взаємодії з педагогами. Саме ця тема близька психологині. Жінка розповідає, що її улюбленими напрямки роботи з аудиторією є арт-терапія, бесіди, проєктивні методики. Також вона проводить тренінгові заняття для студентів та педагогів, майстер-класи для класних керівників.
- Зізнаюся, що для участі в цьому конкурсі мені не довелося спеціально розробляти щось нове. Я лише об’єднала та скомпонувала свої напрацювання, - розповідає Інна Василівна. – Приємно, що багато моїх ідей, прийомів та методів роботи експерти відмітили та назвали дуже цікавими.
Фахівці науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти зауважили, що Інні Карпюк вдається тримати увагу аудиторії і навіть порадили спробувати проводити тренінги для більш широкого загалу, висунули кілька пропозицій для співпраці. Ці тренінги передбачають налагодження комунікацій між дорослими та молоддю для того, щоб краще їм вдалося зрозуміти один одного, домовитися.
Володимирчанка за підсумками результатів конкурсу посіла почесне друге місце. Переможниця випередила її лише на один бал.
- Я задоволена тим, що змогла поділитися і власними напрацюваннями, і досвідом, і практикою. Все пройшло на одному диханні, - такими словами психологиня підсумувала свої враження від конкурсу, якими поділилася з друзями та підписниками на сторінці у фейсбуці.
Інна Василівна власним прикладом показує, як у професії можна одночасно займатися двома абсолютно різними справами. Вона вдало поєднує у роботі музичне мистецтво та психологічну науку, без яких не уявляє свого життя.
Ще в дитинстві дівчинка сама записалася в музичну школу, яку відвідувала з великим задоволенням. Старанно опановувала гру на фортепіано й уже впродовж багатьох років не розлучається з цим музичним інструментом.
Після закінчення дев’ятого класу здобула спеціальність керівника дитячого художнього колективу і вчителя початкових класів у Володимир-Волинському педагогічному училищі ім. А.Ю. Кримського. Згодом вступила у Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки на факультет соціальної педагогіки та психології. Свій трудовий шлях Інна Василівна розпочала у дошкільному навчальному закладі №2 «Казка», згодом трудилася у центрі позашкільної освіти. Уже 14 років вона працює викладачем та психологом у Володимир-Волинському агротехнічному коледжі, має понад 20 років загального педагогічного стажу.
Жінка каже, що щаслива, адже має улюблену роботу і пояснює, як поєднує музику та психологію:
- У психології є таке поняття, як лікування мистецтвом. Адже саме мистецтво є невидимим містком, що з’єднує світ фантазії та світ реальності, допомагає боротися з негативними емоціями, депресивними станами - розповідає Інна Карпюк. - На тренінгах я іноді використовую фортепіано, що є у нашому навчальному закладі, і показую, який вплив на людину може мати музика. Арт терапію-корекцію та розвиток особистих якостей засобами мистецтва здійснюю за допомогою різноманітних проективних методик, створення картин власних мрій, планів на майбутнє, вибір музики настрою.
Поряд з Інною Карпюк є люди, які надихають її працювати та творити. Це її сім’я: чоловік Андрій, сини Павло та Максим. Вони її надійна опора та підтримка.

Розділ новин: 

Коментарі