ПриватБанк скоро виставлять на продаж

Публікації

ПриватБанк скоро виставлять на продаж
ПриватБанк скоро виставлять на продаж

Голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив в інтерв’ю GlobalCapital, що ПриватБанк, найприбутковіший український банк, незабаром можуть приватизувати передає “Новое время”.
Він нагадав, що в січні Міжнародна фінансова корпорація (IFC, входить до групи Світового банку) і державний Укргазбанк підписли договір про виділення банку п’ятирічної позики на 30 млн євро з можливістю конвертації її в 20%-ву частку в капіталі банку. Крім того, ведуться переговори про входження Європейського банку реконструкції та розвитку в капітал Ощадбанку.
Шевченко сподівається, що за п’ять років частка держави в банківській системі знизиться з 55% до 25%, що допоможе їй стати більш незалежною.
«Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках. Згідно з нашими планами, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України — ПриватБанк. Ми вважаємо, що приватизація Приватбанку, якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США і ЄС», — заявив голова Нацбанку.
Він також зазначив, що НБУ продовжує підтримувати стратегію ПриватБанку в судах з його ексвласниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Шевченко розповів, що зараз проходить близько 100 судових процесів. «Це виключно складне питання», — підкреслив голова НБУ.
На питання про те, наскільки ймовірно, що ці процеси завершаться до кінця 2021 року, Шевченко відповів: «По суті, це наша ціль. Сподіваємося, що судові справи будуть завершені, і ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів».
ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: