ProZorro: шлях до збереження коштів та подолання корупції

Створена урядом електронна система державних закупівель надасть змогу повернути в бюджет десятки мільярдів гривень.
1 квітня 2016 року на електронні закупівлі переходять всі органи державної влади та великі державні підприємства, з 1 серпня - всі інші організації (школи, ПТУ тощо).Українські посадовці і експерти впевнені, що переведення всіх державних закупівель в електронний формат дасть можливість збільшити економію в рази. Кабінет міністрів України планує зекономити від 3 до 8 млрд гривень на електронних закупівлях в 2016 році та до 40 млрд гривень в 2017 році.
Як відмітив глава уряду, завдяки ProZorro, кожна компанія чи підприємець можуть зареєструватися на торговому майданчику, знайти аукціон і подати заявку на участь. Арсеній Яценюк наголосив, що в онлайн-формат переводяться всі державні тендери, а тому «кожен крок, кожне рішення стають публічними». А ще ProZorro дає можливість підвищити конкуренції в державних закупівлях.
“Ми оцінюємо, що економія від впровадження електронних закупівель в 2016 році складе від 3 до 8 млрд гривень”, - сказав міністр економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. Він також додав, що уже в 2017 році така економія може сягнути 35-40 млрд грн. Разом з тим, як зазначив міністр, станом на сьогодні уряд зекономив на електронних закупівлях вже біля 500 млн гривень.
Запровадження нововведень у сфері державних закупівель допоможе в подальшому повністю викорінити системну корупцію та, водночас, сприятиме покращенню загального стану справ соціально-економічного розвитку країни.
Зараз за такими новітніми стандартами щодо впровадження системи електронних закупівель працюють не лише країни ЄС, але й максимально долучаються інші держави світової спільноти. Досвід доводить, що вже у перший же рік запровадження електронної системи державних закупівель результати виправдовують очікування щодо покращення процедури проведення.
Ідея про створення системи державних закупівель «ProZorro» виникла у минулому році. Система була створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Сьогодні це пілотний проект, до якого підключено 6 комерційних майданчиків (веб-сайтів), які працюють у сфері держзакупівель.
Нині , на превеликий жаль, все ще спостерігається недовіра до проведення тендерних закупівель. Переваги електронної система в тому, що вона дає можливість долучитися до процесу якомога більшій кількості учасників, а також сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва.
Висловити свою думку щодо електронних закупівель ми попросили керівників державних установ нашого міста.
Олександр Романюк, директор Володимир-Волинської гімназії імені О. Цинкаловського: « Я особисто - «за» електронні закупівлі. Це дасть можливість бачити реальний рівень пропозицій. Проте багато залежатиме від формування бази, пристосованої до нашого регіону».
Ірина Ліщук, директор центру надання адміністративних послуг: Ставлюсь позитивно і вважаю, що це є електронна демократія. Ми матимемо змогу шукати, де дешевше і якісніше, і люди зможуть зайти на сайт і побачити, хто що в кого купує»
Роман Лисюк, директор «Теплокомуненерго».Я - не проти. Електронні закупівлі – це широка, прозора і відкрита база вартості товарів. Більше цікавить сама вартість, і я думаю, що і тут нам не обійтись без пробної закупівлі товарів. Ідея електронних закупівель корисна для малих підприємств, оскільки вони зможуть вийти на ринок. Думаю, що буде контроль і зі сторони громадськості
Наталія Уколова, директор центру зайнятості. «Електронні закупівлі – це насамперед відкритість і прозорість. Ми куплятимемо там, де будуть доступні нам ціни».
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі