Капуста на зиму не має бути перезрілою. Збирають її пізно восени в суху погоду. Головки вирізають з невеликим качаном і 2–4 верхніми листками. Овоч зберігатиметься довго, якщо у погребі сиро, а температура — близько нуля.
-Відбираю середні та великі сухі качани, що не підв’яли. Гниле листя обриваю. Головки у погребі складаю пірамідкою на підготовлені стелажі, качанчиком донизу. Полиці попередньо треба покрити соломою або мішковиною, — розповідає жителька Нововолинська Людмила Малишева.
Жінка уже тривалий час торгує овочами і фруктами. Так зберігає врожай зі свого городу.
У невеличкому погребі, де для стелажів немає місця, качани можна підвісити на довгі цвяхи за ніжку. Тоді капустини обвіватимуться повітрям і залишаться свіжими місяців з чотири.
-А ще краще обгорнути у щільні листки паперу і викласти на полички у два-три яруси, качанчиками донизу. У такій «одежині» капуста не гнитиме, — додає Людмила.
Городники часто не встигають зібрати врожай вчасно, капустини підмерзають. Але такі головки потім відходять і добре зберігаються до весни.
-Коли капуста промерзла наскрізь, десь при мінус 8–10 градусах, розморожувати її треба у декілька прийомів, — каже господиня. — Спочатку за температури 2–6 градусів, а через декілька днів — 10–15. Але приморожений овоч втрачає смак і погано зберігається.
Коментарі