Проблему з роздільним збором сміття у Володимирі розв’яжуть протягом серпня

Останнім часом багато говорять про роздільне сортування сміття в нашому місті. Справа в тім, що біля багатоповерхівок поставили окремі контейнери для скла і пластику, який за логікою має відправлятися на переробку. Але наразі це питання не вирішене, відповідно контейнери вчасно не вивільняються і стоять наповнені. А оскільки вони не зачиняються, деякі підприємливі містяни стали частково їх розвантажувати і при цьому ще й заробляти якусь копійочку. Скляні пляшки відбирають і здають скупникам, а пластикові – дуже затребувані в молочників на ринку, хоча про їхнє походження ті чудово знають.
Дехто з цих «підприємців» – люди сором’язливі й не хочуть, щоб їх бачили, тож «на роботу» виходять вдосвіта. Сам процес відбору супроводжується грюканням і дзвоном скла. Звукові ефекти заважають спати жителям будинків, і вони скаржаться: пишуть у соціальних мережах, звертаються в газету. При цьому ставлять єдине питання: «Навіщо роздільно збирати відходи, якщо у нас немає сміттєпереробного заводу, а комунальники все разом завантажують на трактор і везуть на сміттєзвалище?»
Із цим питанням звертаємося до заступника володимир-волинського міського голови Ярослава Матвійчука.
-Так, справді, у нас є проблема з ринком сміття, розв’язати яку непросто. Ми це питання обговорювали і шукали найоптимальніші шляхи вирішення. На сьогоднішній день у місті є підприємець, який погоджується працювати в цьому напрямку: забирати вміст контейнерів зі склом і пластиком, сортувати за кольором, пресувати і вивозити на переробку. При цьому він ще й платитиме за відібрані відходи комунальному підприємству. Отримані кошти плануємо використовувати на покращення матеріальної бази КП. Отже, робота проводиться, незабаром механізм запрацює, і вже протягом серпня питання буде вирішене, - пообіцяв Ярослав Анатолійович.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі