Про перспективу шахти №10 гірники зможуть дізнатися від самого міністра

16-го серпня міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков зустрівся з представниками місцевих ЗМІ, щоб розповісти про актуальні події, які відбувалися впродовж останнього тижня і очікуються у недалекому майбутньому.
Найперше міський голова поінформував про свою поїздку разом із губернатором до столиці, де вони зустрілися з міністром Мінвуглеенерго Ігорем Насаликом, його першим заступником Галиною Корж та керівником Департаменту галузі Анатолієм Корзуном.
-Я висловив представникам міністерства своє бачення розвитку вугільної галузі Волині. Вважаю, що шахту №9 ще зарано переводити у третю категорію, адже запуск нових лав на цій копальні та на «Бужанській» дозволить гірникам заробити 25млн.грн. і на власну зарплату, і на розвиток. Має також бути єдине керівництво для всіх шахт нашого краю, а оскільки діючі копальні знаходяться на теренах ОТГ і 50 відсотків шахтарів – сільське населення, то хотілося б, аби керівники цих громад виявляли більше ініціатив у цьому напрямку і допомагали Нововолинську відстоювати інтереси вугільників. Хотілося б також, аби замовником із будівництва шахти №10 був Нововолинськ, а не Червоноград. Узгоджено й дату візиту на Волинь Ігоря Насалика (орієнтовно 6-го вересня), який особисто має поінформувати гірників стосовно перспектив добудови десятої.

«Працювати за тих, на чиїй території проходить фестиваль, не буду»
Так заявив Віктор Сапожніков, коментуючи цьогорічне проведення Днів добросусідства у селах Кречів та Крилів.
-Ініціатором проведення українсько-польського фестивалю «Кордон – 835» на берегах Бугу між селами Кречів і Крилів дев’ять років тому виступила Нововолинська міська рада. Та оскільки це територія Іваничівщини, то віднедавна за організацію фестивалю відповідають посадовці району та новостворених ОТГ. І судячи з відгуків нововолинців, які побували там цього року, та з «масовості» заходу, можу припустити, що з такою організацією у майбутньому все це просто заглухне. До речі, понтонного мосту на Бузі наступного року не буде, як і не варто сподіватися у найближчі роки на прикордонний перехід «Кречів – Крилів», хто б там що не казав, - зауважив Віктор Сапожніков.

Комунальникам і ОСББ частково повернули борги за субсидії
За інформацією міського голови, станом на перше серпня борги держави за субсидії і пільги перед комунальниками та ОСББ становлять уже більше 64млн.грн. Днями місту відшкодовано 15,5млн.грн., у т.ч. 2778 тисяч – живими грошима, решта – взаємозаліки за електроенергію і газ. З отриманих коштів 750 тисяч пішло на зарплату працівникам трьох ЖКП, погашення боргів за паливно-мастильні матеріали та на вивіз сміття, а 754 тисячі віддали ОСББ.
-Стосовно решти відшкодувань, якщо їх до кінця року й повернуть, то навряд чи більше 50-ти відсотків, - сказав міський голова.
Школи і дитсадки до нового навчального року готові
За попередніми даними, з 1-го вересня дошкільні навчальні заклади шахтарського міста відвідуватимуть 2165 дітей, у загальноосвітніх школах за парти сядуть майже 5700 учнів. Серед них більше 600 першокласників. За словами міського голови, на даний час спеціально створена комісія здійснює огляд закладів освіти з метою своєчасної підготовки їхньої матеріально-технічної бази, систем водопостачання і енергопостачання до безаварійної роботи в новому навчальному році та в осінньо-зимовий період.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі