Презентували проект реставрації валів городища

21 червня у Володимир-Волинській міській раді відбулося засідання круглого столу з представлення ескізного проекту та проекту зон охорони пам’ятки національного значення «Вали городища». Представляв проект керівник НПК «Міста України» Володимир Заболотний.
Проект розробляється та досліджується вже понад 30 років. Виготовлено декілька облікових карток, однак паспорта пам’ятки й досі немає. Тому Володимир Олександрович повідомив, що вали городища визнано пам’яткою археології, яку ще потрібно привести до автентичного вигляду.
Сам проект містить в собі декілька елементів: відновлення валів шляхом їх насипу; реконструкція громадської будівлі в середині валів під адміністративно-музейну споруду; реставрація інженерних мереж та встановлення бетонної конструкції входу із елементом дерев’яної вежі. Поряд з тим, напрямком реконструкції є музеїфікація, що передбачає створення музею під відкритим небом. Проектом пропонується розчищення зелених насаджень навколо валів з метою надання їм автентичного вигляду. Паралельно керівник проекту зупинився на проблемі охоронних зон та їх благоустрою.
Присутніх круглого столу цікавило питання фінансування робіт, на що пан Заболотний зауважив, що усі роботи коштуватимуть близько 3-х мільйонів євро. Проте є зацікавлені організації в Польщі, які готові фінансувати реставрацію валів городища. Окрім цього звучали пропозиції передбачити створення ремісничих будиночків, де виставлятимуться різні вироби. Усе це буде взяте до уваги при розробці проекту, який згодом буде подаровано місту.
Нині проект перебуває на розгляді в Міністерстві культури та у подальшому проходитиме експертизу, після чого, як наголосив директор заповіднику Володимир Пикалюк, відбудеться його остаточна презентація..
Відтворення валів городища є неабияким кроком до залучення туристів до Володимира-Волинського, відродження давніх ремесел та створення музею, де можна втілювати різноманітні версії інсталяцій битв різних епох.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі