Представники ОБСЄ висловили намір пікетувати трасу разом з гірниками Нововолинська

2 жовтня біля міської ради у Нововолинську зібралася на акцію протесту майже сотня гірників шахти №1, яким уже понад три місяці не виплачують зарплату. Багатьом із них, аби прогодувати сім’ї, доводиться шукати заробітку у сусідній Польщі, а дехто ризикує втратити своє майно через невиплату кредитів банкам. Протестувальники вимагали, щоб у ситуацію втрутилася міська влада, і насамперед міський голова. На зауваження мера, який вийшов до шахтарів зі своїми заступниками, про те, що на Червоноградській збагачувальній фабриці на збереженні лежить 12 тисяч тонн вугілля, голова незалежної гірничої профспілки копальні Анатолій Мухомеджанов зауважив:
-Якщо це вугілля знаходиться на збагачувальній фабриці і ми не маємо можливості його реалізувати, то треба вимагати за це відповіді від міністра Демчишина та його команди. А якщо вугілля вже там немає, значить потрібно негайно ставити питання перед правоохоронними структурами, чому люди, які провернули таку аферу, досі на волі.
Віктор Сапожніков наголосив, що ніколи не стояв осторонь шахтарських проблем, завжди допомагав і надалі готовий підтримувати вугільну галузь. Тож і тепер упродовж останнього тижня вирішував це питання у телефонному режимі, вибивши для погашення частини заборгованості 2 мільйони гривень. За його словами, державне фінансування першої копальні можливе лише у випадку її переведення до третьої групи, тобто на закриття. Він також поінформував учасників акції протесту, що висловлюватиме недовіру директору підприємства і особисто телефонував до прокурора щодо відкриття кримінального провадження стосовно стану справ на шахті. Наостанок міський голова запевнив гірників, що не допустить відключення за борги комунальних послуг працівникам шахт, які не отримують зарплати, і разом із заступниками та лідером міської організації незалежної профспілки вугільників Сергієм Демченком пішов до свого кабінету, де продовжувалося обговорення шахтарського питання. Зокрема там ішлося про спільну поїздку до столиці, а також обговорювалися питання європейського досвіду дотації шахт, розкрадання майна підприємства і здійснення контролю за порушенням законодавства.
А близько 13-ї години до міської ради прибули представники місії ОБСЄ. Понад годину вони спілкувалися у кабінеті мера з представниками влади та колективу копальні. Після цього спостерігач Організації з безпеки і співробітництва в Європі Антон Фіппо вийшов до протестувальників та повідомив, що донесе проблему до європейської громадськості. Фіппо також запевнив гірників, що він та його колеги спостерігатимуть за блокуванням траси.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі