Правозахисники започатковують новий проект «Доступна Європа»

Звершилось те, чого Україна так довго чекала. Нарешті наші громадяни мають можливість виїздити в Європу без отримання візи.
Проте на шляху бажань волинян знову ж таки стоять наші закони, чи, вірніше, беззаконня, яке панує на прикордонному пункті пропуску в Устилузі. Там і надалі – автомобільний хаос, бо чергою це вже назвати не можна. Автомобілі шикуються в ряд, чекаючи, поки їх проконтролює поліція. Не ігноруючи знайомствами, позачергово, в передніх рядах займають місця інші авто. Зрештою програють ті, котрі стоять в кінці черги.
З цієї причини до Григорія Горотя, голови правозахисної організації «Володимир-Волинська група Міжнародного товариства прав людини – Українська секція», неодноразово звертаються громадяни Володимирщини, які мають подібні проблеми при перетині кордону. Григорій Гороть мав зустріч з начальником Володимир-Волинського відділення поліції та головою райдержадміністрації Наталією Василець і обговорював цю проблему. На даний час ситуація наступна: поліція намагається чергу регулювати, але, як повідомив начальник Володимир-Волинського відділу поліції, його підлеглі не мають впливу на порушників, бо відсутня розмітка і дорожні знаки. Цілий рік він просить відповідні служби нанести дорожню розмітку і встановити знаки, але все без результату. Голова Володимир-Волинської РДА ситуацією володіє і направила відповідні листи в міську раду Устилуга і дорожню службу.
Нещодавно дорожня служба розмітку нанесла, знаків поки що не встановили.
Якщо влади немає, або вона не виконує свої прямі обов’язки, наступає хаос. І люди в цьому не винні, бо вони не мають повноважень для цивілізованого наведення порядку. Але громадяни мають право захищати свої права, вимагати виконання законів і дотримання правил. Задля того, щоб допомогти нашим співвітчизникам вирішити проблему перетину кордону і сприяти наведенню належного порядку, правозахисна організація, яку очолює Григорій Гороть, і редакція «Міста вечірнього» започатковують моніторинговий проект щодо висвітлення ситуації, яка відбувається на кордоні, і вирішення проблеми у взаємодії з владою. До участі в проекті запрошуються всі небайдужі до даної проблеми. Вашу інформацію про факти порушень, світлини, роздуми, побажання і пропозиції ми будемо вивчати і висвітлювати на сторінках видання і відповідно обговорювати з відповідними органами. Інформацію просимо надсилати за електронною адресою [email protected] Тільки спільними зусиллями ми доб’ємося того, що влада почне виконувати всі свої обов’язки перед народом.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі