«Повагу – кожному» - головне гасло кандидата в Президенти Сергія Тарути

Повага – одне з ключових слів у бесіді журналістів з політиком, лідером партії «Основа», кандидатом в Президенти України Сергієм Тарутою на черговому засіданні медіа-клубу «На власний погляд».
– Необхідно повернутися обличчям до свого народу, прийшов час в центр державної політики помістити загальнолюдські цінності. Партія «Основа» має намір повернути із забуття таку цінність, як повага, по суті, відібрану нинішньою владою і її попередниками у всього українського народу. Без цього не реанімувати економіку, не повернути мир в Україну, не збудувати міцної держави, яку поважатимуть усі.
Для цього партія пропонує суспільству програму «Принципи поваги»:
–Ми повернемо повагу до людської праці, забезпечивши гідні зарплати, не менше 1200-1500 доларів. Про повагу до людей похилого віку будуть свідчити також гідні пенсії, 400-500 доларів в середньому. Повагу до себе відчують діти, студенти, молоді сім’ї, які мають можливість отримати іпотечний кредит на придбання власного житла під 3-4% річних терміном до 30 років. Допомога сім’ям при народженні дитини вимагає істотного збільшення.
«Основа» – партія людей справи, партія економічного зростання, і тут чітко розуміють, що досягти гідних соціальних стандартів життя можна лише за умови динамічного розвитку економіки країни на рівні не менше 10-15% щорічно, різкого приросту внутрішніх і зовнішніх інвестицій та за сприяння розвитку бізнесу. Партія пропонує діяти, сказав Сергій Тарута, в тому числі – приступити до реалізації Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030» – шляхом розробки і здійснення амбіційних державних стратегій, програм і планів.
Як зазначив Сергій Тарута, «всі, хто стояв при владі, не будували, а проїдали країну», і зруйнована економіка є одним з головних викликів, поряд з війною і колосальною еміграцією.
На засіданні медіа-клубу журналісти цікавилися результатами нещодавньої мінської зустрічі основної групи Мюнхенській конференції з безпеки, в якій брали участь Сергій Тарута і глава партії Андрій Ніколаєнко.
–Вище керівництво України, на жаль, проігнорувало мінську зустріч, думаю, через те, що просто нічого сказати на такому представницькому заході – немає ні стратегії миру, ні стратегії енергетичної безпеки, ні уявлення про те, як вибудовувати діалог з тими ж Євросоюзом і США, не кажучи вже про Росію. Це завдання доведеться вирішувати вже новим людям в українській владі після політичного перезавантаження в наступному році. Ми представили учасникам конференції наш Мирний план «Три основи. Легітимність.Безпека. Довіра», стратегію створення східноєвропейського енергетичного хабу, шляхи деполітизації українсько-російських газових відносин. Можу запевнити – багато учасників конференції, включаючи і президента Білорусі, фактично цитували пункти нашого Мирного плану.
Про ініціативи в сфері енергетики, викладених на мінській зустрічі, Сергій Тарута розповів наступне:
– Ми запропонували виключити тему транзиту російського газу по території України. Для цього Європа може, наприклад, розглянути варіант купівлі російського газу на східному кордоні України. Полеміка навколо будівництва газопроводу «Північний потік-2» – неконструктивна і надмірно політизована. Проект цей буде реалізований, тому українській владі вже зараз у своїх рішеннях необхідно виходити з такого результату розвитку подій, і в переговорному процесі шукати компроміси, які дозволили б забезпечити енергетичну безпеку України і всієї Східної Європи. Для Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії транзит російського газу через Україну є економічно більш вигідним, ніж через «Північний потік-2». Це фізика, а не політика! Тому необхідно домовлятися, як зберегти в найближчі 2-3 роки транзит газу через Україну на рівні не менше 50-60 млрд. кубометрів на рік. Другий компроміс – знайти спільне рішення щодо допуску на ринок ЄС газу з Середньої Азії через територію РФ. Відносно східноєвропейських країн необхідно опрацювати питання про створення енергетичного хабу– разом з Польщею, Словаччиною, Румунією, Болгарією, і, можливо, за участю Італії. Нам потрібно забезпечити єдиний енергобаланс і по газу, і по електроенергетиці.
Сергій Тарута висловився з приводу нещодавнього збільшення ціни на газ: «В Україні свого газу – як у дурня махорки, я знаю цю галузь. Це злочин – те, що зробила влада. Ціна на газ не може бути такою високою. У нормальній країні стояла б черга з бажаючих інвестувати видобуток газу і потрібно відкрити цю інвестицію».
Тарута висунутий з’їздом партії «Основа» в кандидати в Президенти України. Яким він буде? Людиною, що поверне в державне життя поняття «компроміс», «президентом-арбітром, що не втручається в діяльність виконавчої влади», громадянином, який прагне побудувати таку країну, в якій «держава поважатиме громадянина, а громадянин – державу». Наостанок запевнив: «Усе, що я в житті робив, мені вдавалося. Упевнений, вдасться і це ».
Ярослав Кусмір

Розділ новин: 

Коментарі