Понад 13 тисяч осіб підписали декларації з лікарями Володимир-Волинського ТМО

Ми дізналися, який кредит довіри пацієнтів отримали сімейні лікарі і педіатри станом на 23 липня.
Медична реформа в країні триває, тож продовжується запроваджений процес підписання декларацій пацієнтів з сімейними лікарями (терапевтами) та лікарями-педіатрами і у Володимир-Волинському ТМО. Ми поцікавилися в заступника головного лікаря Катерини Чубок, скільки декларацій підписано станом на початок поточного тижня кожним із зазначених лікарів-спеціалістів. Повідомляємо, що раніше встановлені Міністерством охорони здоров’я ліміти пацієнтів для терапевтів і сімейних лікарів, які складали до 1800 осіб, та для педіатрів – до 900 дітей, скасовані. Зараз лікарі можуть підписувати декларації у межах оптимальної потреби, але педіатрам так само рекомендовано брати пацієнтів удвічі менше.
За отриманою інформацією, станом на ранок 23 липня картина з підписанням декларацій зі спеціалістами Володимир-Волинського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) виглядає наступним чином:
У Березовичівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) лікар Лариса Садкова підписала 627 декларацій, а її колега Ігор Чорний – 39. Загальний результат - 666.
Сімейні лікарі та терапевти Володимир-Волинської АЗПСМ №1 мають наступні показники: Ірина Білецька – 974 декларації, Наталія Бобко – 515, Валентина Бранчук – 648, Інна Долгонюк – 497, Ірина Іщук – 732, Ірина Клачук – 520, Лариса Куксова – 298, Наталія Лісничок – 168, Марія Нечипорук – 137, Ярослав Півторак – 102, Людмила Свинобой – 699, Марія Тарасюк – 154, Юрій Хиляк – 457, Ігор Шевчук – 513. Загальна цифра – 6414 пацієнтів.
Серед спеціалістів-педіатрів Володимир-Волинської АЗПСМ №2 Микола Войтович має 149 пацієнтів, Лілія Камінська – 971, Валентина Каплевська – 310, Марія Коваль – 310, Наталія Наумик – 144, Алла Палашевська – 342, Ірина Панасевич – 301, Лариса Слабкевич – 120, Ірина Устінова – 278, Галина Хомюк – 323, Юлія Яцук – 83. Всього про підписання декларацій в амбулаторії №2 подбала 3331 людина.
В Оваднівській АЗПСМ у лікаря Романа Гришина наразі 421 пацієнт, у Василя Лукашука – 550. Загальний показник – 971 декларація.
І в Устилузькій АЗПСМ в Руслани Омельчук поки що лише 4 пацієнти, а в її колеги Руслани Пахольчук – 1643. Всього по амбулаторії – 1647 декларацій.
Загальний показник по Володимир-Волинському ЦПМСД на початок тижня складає 13 тисяч 29 декларацій.
Крім цього, було б цікаво бачити показники активності міських та сільських жителів у процентному співвідношенні, а також чи підписували з нашими лікарями декларації іногородні громадяни. Але, як зазначила Катерина Чубок, медична реформа такого поділу не вимагає, тож статистика за цими показниками не ведеться.
Як бачимо, жоден з лікарів ще не підписав достатньої кількості декларацій і чекає своїх пацієнтів. Кампанія «Обери свого лікаря» триває. Кожен громадянин має право обрати спеціаліста, якому довіряє, не залежно від місця проживання чи реєстрації. У свою чергу не надто завантажений лікар не має права відмовити пацієнту. Міністерство охорони здоров’я не вказує кінцевої дати підписання декларацій, але відкладати цю справу у довгий ящик не варто, бо обраний вами лікар може набрати оптимальну кількість пацієнтів і доведеться шукати іншого.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі