Поки не сталося лихо, або «Дзвоніть на 101»

2. Встановлений той лічильник просто під стоком дощової води і вже з десяток років потерпає від рясних злив, надмірної вологи, а також від помилок у проектуванні прибудови до «Вопаку» та постійно засмічених ринв. «Іржа сиплеться з нього», - кажу посадовцю. А у відповідь чую: «Того не може бути. Щомісяця людина, яка відповідає за огляд, там буває. Все під контролем». Слухаю, дивуюсь і знову скиглю, адже дуже боюся, щоб не сталося так, як показують по телебаченню непоодинокі випадки, коли в інших містах вибух газу розносив вщент цілі під’їзди. А в наш тихий куточок по ночах люблять забігати молодики з цигарками справити нужду. А що, як проіржавілий лічильник стане пропускати газ? Що тоді буде?!
-А ви, як почуєте запах газу, дзвоніть, - продовжується наш діалог із заступником керівника міськгазу.
-Та я ж в кімнаті, а не на вулиці. Почую тільки тоді, коли лічильник впаде і газ почне бити струменем! (А про себе думаю, чи не пізно пити «Боржомі», коли нирки відвалились?) Тож згоримо усі!
-Тоді дзвоніть на «101».
Дякую за увагу, йду додому і розмірковую: «А може, вже зараз почати викликати на допомогу наших відважних пожежників і не чекати, коли станеться біда? Тоді роботи вистачить усім!»
Ось такий лист. Звісно, ми не могли не відреагувати на тривожний сигнал. Кореспондент направилась за зазначеною адресою, щоб оглянути той лічильник. Але самого лічильника не побачила, бо він розміщений у замкненій металевій скриньці. А те, що видно через малюсіньке віконце, ніби занепокоєння не викликає. Водночас стверджувати, що весь лічильник у задовільному стані, теж не можна.
А от стан скриньки і справді жахливий, власне, такий, як і описала Лариса Андріївна. Якщо, незважаючи на іржу, бокові стінки коробки ще якось тримаються, то геть «убите» днище настійливо «просить їсти». Тож нічого дивного, що загрозливий вигляд скриньки небезпідставно викликає сумнів, що й сам лічильник, який у ній ховається, знаходиться в ідеальному стані.
Небайдужа жінка, звернувшись в управління газового господарства, вчинила абсолютно правильно, бо працівники саме цієї служби відповідають за стан газових мереж і загальних приладів обліку газу в тому числі. Якщо лічильники не ушкоджені кимсь навмисне, як у даному випадку, вони повинні вчасно ремонтуватися або підлягати заміні за рахунок підприємства.
А всілякі аварії, між іншим, і стаються через те, що деякі відповідальні особи звикли жити за принципом: поки грім не вразить, мужик не перехреститься. Отже, чи не краще зайвий раз перевірити і вжити заходів, ніж випробовувати нерви споживачів, які, до речі, платять за газ шалені гроші!
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі