«Поки не пізно, думайте про своє здоров’я! Місця на річці всім вистачить»

Порадив Петро Пархонюк, який уже 20 років є прихильником системи оздоровлення за методом Порфирія Іванова. Завдяки загартовуванню чоловік позбувся всіх своїх недуг та ділиться чистою енергетикою з іншими.
Робота і хобі всього життя Петра Пархонюка – це музика. Окрім улюбленого саксофона, чоловік опанував гру на всіх музичних інструментах і навчає цього мистецтва підростаюче покоління. Два останні роки Петро Петрович – керівник духового оркестру «Молодість» Володимир-Волинського ЦПО. Під керівництвом цього викладача займається 22-оє учнів з різних шкіл міста. Наразі оркестр бере участь у музичних заходах місцевого значення, але прагне набути такого рівня підготовки, аби стати відомим на всю Україну.
На посаду керівника гуртка у центр позашкільної освіти Петро Петрович перейшов уже після виходу на заслужений відпочинок, маючи за плечима величезний досвід роботи. Те, що музика – його покликання, Петро Пархонюк відчув ще з дитинства. Зростав він у музичній родині. Від батьків хлопчик успадкував абсолютний слух, а ще Господь нагородив його гарно поставленим баритоном. Тож гріх було не розвивати природні таланти.
По закінченні середньої школи юнак спочатку закінчив культосвітнє училище, а згодом – музичний факультет Московського народного університету ім.Крупської. Працював на посадах художнього керівника у Луківському та Оваднівському ПТУ, а також у професійному училищі смт Соснове на Рівненщині. 29 років життя Петро Петрович присвятив роботі завклубом Володимир-Волинського агротехнічного коледжу. В архіві викладача зберігається 34 грамоти за участь його вихованців у конкурсах художньої самодіяльності, три рази духовий оркестр коледжу їздив на республіканські фестивалі, п’ять разів – на регіональні і звідусіль привозив відзнаки. Учні Петра Пархонюка сьогодні грають в оркестрі 14-ї ОМБр, а багато з них стали професійними музикантами.

Замість ліків – оздоровча система
Уже 20 років Петро Пархонюк має ще одне захоплення, без якого не мислить свого життя. Він – прихильник і впевнений послідовник вчення Порфирія Іванова «Дєтка».
-У 1996 році я захворів. Погане самопочуття примушувало часто відвідувати лікарню, - розповідає пан Петро. – Але це не давало позитивних результатів. А після того, як пройшов обстеження на УЗІ у Львові і дізнався, що маю цілий букет хвороб, серйозно замислився. Знайомий порадив мені звернутися в оздоровчий клуб за системою Іванова, який на той час діяв у Володимирі на стадіоні. Я повірив, що ця система оздоровлення – моє спасіння, відповідним чином себе налаштував і став займатися під керівництвом Олександра Калашникова.
У клубі були люди різного віку, які чудово прийняли Петра Петровича. Чоловік спочатку придбав і вивчив спеціальну літературу, а потім, як каже, крок за кроком почав виконувати «Дєтку».
Вчення складається із декількох пунктів, яких потрібно дотримуватися щодня, повністю відмовившись від усіх шкідливих звичок. Передусім, це двічі на день, зранку і ввечері, купання та обливання холодною водою. Водні процедури можна робити і вдома у ванні, але сильного ефекту вдасться досягти тільки на природних водоймах.
По-друге, це сухе голодування, коли не можна вживали ні їжі, ні води. Проводиться воно щотижня. Розпочинається у п’ятницю о 18.00 після вечері і триває до 12.00 у неділю. Виходити з голодування рекомендується салатом з капусти, а за півгодини можна їсти все, чого хочеться і в будь-якій кількості. За словами Петра Петровича, найважчий день – це субота, адже відчуваються ознаки слабкості у тілі. Так організм реагує на процес очищення, що запускається. Недільного дня після ранкового купання самопочуття значно покращується і здається, що можна голодувати ще довго.
Третя вимога вчення – вітатися з людьми, бажаючи їм здоров’я.
-Я ніколи не кажу знайомим при зустрічі «Добрий день», бо день нам дає Бог. Я бажаю людині «Доброго здоров’я», тобто передаю їй побажання добра, а вона відповідає тим же. Так відбувається процес обміну позитивними посилами.
Наступний пункт вчення – заборона плювати, особливо на землю, адже земля – це матір всього живого, і ставитися до неї треба шанобливо. І ще одна важлива вимога – не шкодувати грошей для нужденних, допомагати ближнім, співчувати людям, адже будь-яка допомога повертається тобі сторицею.
Розповів пан Петро, як він починав систему оздоровлення і чого вдалося досягти:
-Раніше з настанням перших холодів я кутався - боявся застудитися. А вперше з групою вийшов на річку у березні місяці і дуже боявся про наслідки. Після купання одразу тепло вдягнувся і мерщій побіг додому пити гарячий чай. Але все минулося добре, мабуть, зіграло роль те, що налаштувався на хороший результат. А зараз після купань навіть у найлютіші морози не вдягаю шапку, мокре волосся замерзає на голові, але ніякого дискомфорту при цьому не відчуваю. Взимку можу легко обходитися без верхнього одягу, куртку ношу лише тому, що оточуючі «не так зрозуміють». Зараз у Володимирі чимало «моржів», приблизно 80 осіб. Але деякі люди, не збагнувши користі загартовування, ставляться до прихильників вчення Іванова досить вороже. Одні вважають нас якоюсь сектою, а інші просто крутять пальцями біля скроні і питають, чи не збираємося ми жити по 300 років. Це все, звісно, дурниці. Головне - результат. Займаючись загартовуванням, я забув про свої хвороби, відчуваю легкість, маю чудовий настрій, почуваюся молодим і здоровим та не уявляю без цього свого життя.

Чистка організму
У процесі загартовування відбувається чистка організму від набутих за життя хвороб та шлаків, що його отруюють.
- Спочатку, приблизно раз на два тижні, а потім раз на 1-2 місяці спостерігається значне підвищення температури тіла, іноді з’являються висипи на шкірі та інші симптоми. Не треба цього боятися, адже це нормальна реакція організму на чистку. У період очищення не можна приймати жодних ліків, більше того – необхідно продовжувати загартовування. Якщо температура піднімається до 39 градусів, то так само, як зазвичай, необхідно купатися у крижаній воді двічі на день. За умови ще сильнішого жару, купання слід проводити через кожні дві години – і недомагання самі зникнуть.
Також цікавлюся у пана Петра, чи вимагає вчення Іванова дотримання спеціальної дієти. Виявляється, що ні. Вживати в їжу можна різноманітні продукти. До речі, герой нашої розповіді готує собі сам. Із страв надає перевагу салатам (в зимовий час – з капусти чи буряка), легким супам, полюбляє макарони з домашнім сиром та молочні каші.

Біоенергетичні сеанси
Петро Петрович навчився робити й біоенергетичні сеанси за системою Іванова. Чоловік за роки оздоровлення повністю очистив свою «прянну» (енергетику) і може ділитися нею з іншими. А відбувається це так:
-Пацієнт лягає, одну руку я кладу йому на голову, іншу – на пальці ніг, пояснює чоловік. – Тоді почергово пропоную людині зосередитися на певному органі свого тіла (серці, легенях і т. д.). Ми з ним одночасно робимо глибокий вдих і видох. Таким чином відбувається обмін енергетикою: я беру на себе енергетику пацієнта, натомість віддаю йому свою – чисту.
На завершення нашої розмови Петро Петрович запрошує всіх долучатися до компанії його однодумців та вести здоровий спосіб життя:
-Поки не пізно, думайте про своє здоров’я! Місця на річці усім вистачить.
«Вмирати всі вміють, треба жити навчитися» - Порфирій Іванов
Народний мудрець Порфирій Іванов назвав своє вчення з природного оздоровленні людини – «Дєтка». За допомогою цього вчення можна досягти гармонії тіла, розуму і душі. В основі «Дєтки» лежить поняття «гарт». І це не просто гарт від застуди, це загартування від будь-яких несприятливих впливів та шкідливих звичок. А найголовніше у вченні те, що воно оздоровлює не тільки тіло, а й моральність людини, «гартує серце», вчить приймати все корисне і протистояти всьому шкідливому.
Оздоровлюватися за «Дєткою» може будь-яка людина, навіть ослаблена чи хвора. Важливо лише повірити в свої можливості, «розкритися» цілющим силам природи.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі