Покращення інфраструктури населених пунктів району - головний пріоритет моєї депутатської діяльності

Завершення реконструкції дитячого садочка у селі Зоря, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі у школах сіл Зоря та Лудин, ремонт доріг району – основні справи, про виконання яких на сьогодні маю прозвітувати перед своїми виборцями.  
Я вдруге обраний депутатом Володимир-Волинської районної ради від сіл Зоря, Селиськи та Ворчин. Зараз ці села входять до Устилузької об’єднаної територіальної громади, тому усі важливі рішення, які стосуються їхньої  життєдіяльності, в більшості випадків приймаються саме Устилузькою міською радою, і повноваження депутата Володимир-Волинської райради трохи обмежені. Втім я як депутат беру активну участь у вирішенні нагальних потреб та проблем громади як у районній раді, так і на рівні Волинської обласної ради завдяки співпраці з моїми колегами-свободівцями в обласній раді.
У райраді я очолюю фракцію ВО «Свобода» та входжу до постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів, залучення інвестицій та використання майна спільної власності територіальних громад району.
Як депутат насамперед говоритиму про свій виборчий округ, але хочу розширити свій звіт, тому звітуватиму не тільки за один рік депутатської діяльності.
Першим моїм доробком у статусі депутата став ремонт вулиці Лугової у селі Зоря, який був проведений у 2011 році.
За мого сприяння впродовж останніх років дорога сполученням Зоря – Ворчин та Ворчин – Володимир-Волинський підтримується в належному стані, а саме – коштами фермерського господарства «Карпо-Агро» її двічі на рік грейдерують. Маю для втілення амбітний план з її капітального ремонту, зокрема асфальтування. Зараз обговорюється виготовлення проектно-кошторисної документації. Вдалося також домовитися з ДП «Волиньліс» та частково відремонтувати у 2014 році дорогу від Стенжарич до Устилуга і від Стенжарич до Зорі, на що лісгосп виділив понад 400 тонн щебеню.
Які б не точилися розмови навколо капітального ремонту дороги  Устилуг – Володимир-Волинський – Луцьк, очевидно, що ця дорога потребує негайного ремонту, адже вона сполучає Україну з Європою і є візитною карткою для іноземців, які в’їжджають до нас. За моєї ініціативи фракцією «Свобода» було подане звернення до Волинської обласної ради, яке підтримали депутати райради, з проханням звернутися до Кабінету Міністрів, аби він виділив гроші на ремонт даної дороги. Маємо надію, що з наступного року ремонт розпочнеться.
У відновлення спортивного стадіону в с.Зоря, який за більш як двадцять років заріс чагарниками, мною було інвестовано 100 тисяч гривень, що на той час становило понад 11 тисяч у.о. власних коштів. Зокрема було відновлено футбольне поле, засіяно газонну траву, залито бетонний майданчик, куплено і встановлено футбольні ворота та лавки. І до сьогодні я продовжую підтримувати стадіон у належному стані: фарбуються ворота, коситься трава, підтримується благоустрій території навколо стадіону.
У 2012 році на відновленому стадіоні відбувся районний спортивний фестиваль. У 2015 році – футбольний матч пам’яті мешканця Зорі Віталія Ліщука, котрий загинув, боронячи Україну, під Волновахою. У футбольному двобої зійшлися районна команда та команда учасників АТО. У 2016 році тут проводилися спортивні змагання, приурочені Дню молоді. Організацію усіх цих заходів я завжди брав на себе.
Уже кілька років добудовується дитсадок у селі Зоря, на що загалом із районного бюджету виділено до 500 тисяч гривень. Ми спільно з тодішнім сільським головою прийняли це рішення, аби частину приміщення сільської ради реконструювати під дитсадок. За виготовлення проектно-кошторисної документації тоді у 2011 році я заплатив 8 тисяч гривень, оскільки у бюджеті сільської ради цих коштів не було. Зараз тривають роботи з його реконструкції і є надія, що до кінця цього року дитсадок буде повноцінно функціонувати.
Завдяки спільній роботі свободівців у районній та обласній радах з обласного бюджету за програмою енергоефективності у 2014 році району виділили 327 тисяч гривень. За ці кошти вдалося замінити вікна та двері в Зорянській і Лудинській школах. Відповідно у Лудинській ЗОШ програму  енергоефективності вдалося завершити, а у Зорянській ЗОШ – трохи більше як наполовину. Цього року за моїм зверненням до Волинської обласної ради з обласного бюджету на закінчення програми енергоефективності на Зорянську ЗОШ було виділено 190 тисяч гривень. Ці кошти вже освоєні, і програму енергоефективності завершено.
Також цього року вдалося пролобіювати виділення з обласного бюджету 250 тисяч гривень на капітальний ремонт будинку культури у с.Зоря. Якби ці кошти не надійшли, то я не готовий сказати, коли б ремонт будинку культури розпочався. Є надія, що ще цьогоріч кошти будуть освоєні, адже важливо, аби молодь мала місце проводити своє культурне дозвілля.
На звернення мешканців села Селиськи вдалося добитися виділення коштів на ремонт вулиці Садової. Ця вулиця – єдина у селі і пролягає через увесь населений пункт, але, на жаль, зазнає руйнувань великогабаритним транспортом. Двічі я брав участь у зборах селян, на яких ця проблема обговорювалася. Устилузькою міською радою на умовах співфінансування було виділено 300 тисяч гривень, ще 300 тисяч гривень мав профінансувати обласний бюджет. Виділення коштів на рівні області вдалося добитися завдяки спільному зверненню – на минулій сесії обласної ради було виділено 180 тисяч гривень. Сподіваюся, що ремонт дороги відбудеться і гроші будуть використані саме на цей відрізок дороги.
Загалом у 2016 році на потреби Зорянської громади з обласного бюджету було виділено  понад 600 тисяч гривень.
Вдалося також пролобіювати виділення 100 тисяч гривень на ремонт у Льотничівській ЗОШ.
Традиційно протягом багатьох років дарую подарунки діткам дошкільного та шкільного віку до дня святого Миколая. Розпочалося вручення подарунків із с.Зоря і зорянської школи та садочка, а тепер це і школи та садочки Устилуга,  Стенжарич, Овадного та інших сіл.
На прохання мешканців Ворчина долучався до будівництва каплички. У 2016 році біля храму Івана Богослова з ініціативи священика була збудована нова дзвіниця. На її спорудження пожертвував вікна, допомагав цеглою та замовив дзвін, який сповіщає про сумні та радісні події у житті села.
Підтримав ініціативу настоятеля зорянського храму і вже шість років поспіль організовую та проводжу водохресні купання у с.Ворчин.
Як депутат районної ради намагаюся оперативно реагувати на звернення мешканців як мого округу, так і всього району, які згодом лягають в основу депутатських запитів та звернень. На даний момент болюча проблема для мешканців усіх сіл, які знаходяться за маршрутом Володимир-Волинський – Коритниця – це неякісне транспортне сполучення з райцентром. З приводу цього отримав колективне звернення від громадян, про що піднімалося питання на останній сесії районної ради. Проблема не нова, але будемо намагатися спільними зусиллями її вирішити.
Павло Карпюк, депутат Володимир-Волинської районної ради

Розділ новин: 

Коментарі