Подружжя все більше хоче жити «для себе». А чому?

Подружжя все більше хоче жити «для себе». А чому?
Подружжя все більше хоче жити «для себе». А чому?

Сучасне життя змінює погляди на одруження. Дедалі більше сімей живуть декілька років «для себе» і тільки після цього планують дітей. Більше зустрічала випадків, коли він не хоче дітей, щодо «не може мати» – питання до обох. Окремо кожен може бути відносно здоровим, а у парі можуть активуватись певні захворювання. Тому молоді люди спочатку звертаються  до генетиків, здають аналізи і консультуються з лікарями, перш ніж прийняти рішення про зачаття дитини.
Окрім фізіологічних моментів, є багато психологічних факторів, які впливають на бажання і можливість мати дітей. Найбільш поширені з них: перебування у стані постійного стресу, активний кар’єрний ріст, матеріальні розрахунки щодо появи нового члена сім’ї, найрізноманітніші страхи та сумніви, проживання в його чи її квартирі або разом із батьками, непорозуміння та сварки між молодятами.
Нещодавно проводила декілька консультацій з цього приводу. Одна жінка не хотіла вагітніти через те, що чоловік уже п’ятий рік у «вільному плаванні» щодо пошуків себе та свого призначення, й увесь цей час його підтримують та утримують батьки. Умовою щодо вагітності було самовизначення професійне та стабільний заробіток чоловіка, адже коли дружина піде у декретну відпустку, вона потребуватиме відчуття фінансової та матеріальної захищеності для себе й малюка. В іншому випадку жінка боялась вагітніти через негативний досвід сестри, у сім’ї якої почались усі сімейні проблеми та сварки після народження дитини.
Ще є досвід важких травматичних пологів, про які мама говорила донечці, котра виросла і просто панічно боялась самих пологів, а як наслідок – узагалі вагітності. Був випадок, коли дівчина попрацювала нянею і у неї цей досвід виявився настільки шокуючим, що вона собі сказала: «Ніколи ніяких дітей». Тому кожен випадок особливий та індивідуальний. Але більшість із них можна обговорити  з фахівцем і тоді прийняти рішення.
Та, на жаль, у зв’язку з тим, що традиції змінюються і західна практика будинків для літніх людей вже є й у нас, а тенденції зростають, молоді хочуть жити окремо, тому постає питання у пар: «Якщо про свою старість треба подбати самим, для чого цей час та кошти інвестувати в дітей, адже результат – будинок для літніх людей?»
Отже, світ змінюється, акценти все більше на матеріальному благополуччі, а не на родинних зв’язках, і пріоритети не на користь народження дітей, на жаль. Зараз інколи одна дитина має одяг, взуття, іграшки, яких вистачило б на десятьох. Та все більше подружжя хоче «жити для себе».
Наталія Рахель, психолог

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: