Плюси і мінуси Оваднівської сільради

На виконання розпорядження голови РДА була проведена комплексна перевірка роботи виконкому Оваднівської сільради по здійсненню делегованих повноважень. Отже, бюджет сільради за власною доходною базою до затверджених показників на 2015р. виконаний на 101%. За 5 місяців поточного року, відповідно до розпису бюджету на 2016р., загальний фонд по власних доходах виконаний у сумі 995027 грн., що становить 153% до призначення.
Станом на 1 червня заборгованостей по зарплаті немає. На території сільради проведена та затверджена грошова оцінка земель. Оваднівська сільрада – одна з небагатьох у районі, яка проводить оновлення містобудівної документації. Уже внесені зміни у Генплан с. Верба, цього року планується внесення змін у Генплан с. Сусваль. У населених пунктах немає самочинного будівництва і дотримуються всі вимоги законодавства щодо забудови територій.
Проводяться роботи з благоустрою. Кошти сільського бюджету спрямовуються на ремонт доріг. Минулого року здійснено ремонт фасадів декількох магазинів та громадських споруд. Утримуються в належному стані монументи Слави та пам’ятники полеглим у роки війни. Разом з тим у кожному селі є хати-пустки та інші напівзруйновані будівлі, однак жодних заходів впливу до їх власників чи спадкоємців не вжито. За порушення правил благоустрою жодну особу не притягнуто до адмінвідповідальності.
Не у всіх державних установах є пандуси для інвалідів, а ті, що є, непридатні для користування. На території сільради не проведено державної реєстрації кладовищ, відсутній Генплан їх забудови.
На виконання заходів з енергозбереження у минулому році було використано 73 тис. грн. за заміну вікон в Оваднівському ДНЗ, проведено реконструкцію зовнішнього освітлення, встановлено 41 світильник з енергозберігаючими лампами на суму 143,5 тис. грн.. у селах Овадне, Сусваль і Верба.
За 5 місяців 2016р. комунгоспом сільради надано послуг на 30, 9тис. грн.., рівень оплати – 91% Фактичний тариф одного кубометра води перевищує затверджений (3,8 грн.) і становить 6,98 грн. Заборгованість за надані послуги – 2,8 тис. грн., 1,8 тис. грн. – борг бюджетних установ.
Сільрада виділяє частину коштів на утримання Галинівської пожежної охорони., постійно проводить заходи з попередження пожеж в екосистемі., організовує допомогу вогнеборцям під час пожеж. Але у планах цивільного захисту треба намітити заходи з подальшої очистки меліоративних каналів та передбачити кошти на їх поглиблення. Необхідно вжити ряд заходів для підтримання ботанічної пам’ятки у с. Овадне – 500-літнього дуба.
Є ряд проблемних питань у роботі закладів культури. Потребують покращення їхня матеріально-технічна база, поповнення – бібліотечний фонд, особливо літературою для дітей. Необхідні капремонт БК с. Овадне, клубу с. Верба та відновлення в них опалення.
Сільрада плідно співпрацює з навчальними закладами, ініціює проведення молодіжних заходів та для людей різного віку. В Овадному працює садок, у двох групах якого виховувалося 55 дітей. З відкриттям третьої групи дошкільною освітою охоплено ще 20 вихованців.
На постійному контролі виконкому перебувають питання соцзахисту самотніх непрацездатних громадян, неповнолітніх, проведення роботи з підлітками, схильними до правопорушень, запобігання соціальному сирітству. Пороте окремі напрямки в організації роботи з питань захисту прав дитини потрібно активізувати.
Незаконних чи прийнятих з перевищенням повноважень рішень виконкому та сільради не виявлено. Розпорядження сільського голови законні.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі