Важає Тарас Грицевич, який керує підприємством у Бегеті.
Село завжди асоціювалося із хліборобством. З дідів-прадідів українські селяни обробляли землю, розводили домашніх тварин і птицю. Колгоспи, при всіх їхніх недоліках, підтримували в селянах хліборобський дух. А головне, люди були забезпечені роботою. Сьогодення різко змінило життя села. На зміну колгоспам прийшли фермери та одноосібники, які не потребують значної робочої сили. Селяни, особливо молодь, подалися на заробітки. І тоді люди, яким властиве креативне мислення, вирішили, що в село мають прийти підприємці. На жаль, їх ще не так багато, але вони вже є. І це дає надію…
Тарас Грицевич – один із таких людей. Сам він народився у Володимирі-Волинському в 1980 році. Після школи навчався в педагогічному училищі на відділі початкових класів з музичним нахилом. Та стати педагогом йому не судилося. Відчував поклик до чогось іншого…
У 2001 році Тарас одружився. Нині у нього щаслива сім’я. Підростають дві доньки. На початку сімейного життя разом з дружиною Оленою відкрили магазин «Едем», в якому продавалися живі квіти. Цей магазин працював до 2005 року. А далі Тараса Грицевича зацікавило виробництво.
У Бегеті проживали родичі Олени, а тому подружжя часто там гостювало. Село сподобалось Тарасові. А головне, зацікавила колишня колгоспна майстерня, що перебувала в занедбаному стані. Нині на її місці працює приватне підприємство торгової марки «Укрполмет», яким керує Тарас Грицевич. Підприємство спеціалізується на виготовленні металевої сітки з ПВХ-покриттям. До недавнього часу таку сітку за дуже високу ціну можна було придбати лише в Польщі. Молодий підприємець активно взявся до справи. Технологію виробництва перейняли у польських підприємців. А згодом знайшли і своїх, вітчизняних партнерів. Так основним постачальником металу став Дніпропетровський завод «Дніпрометис». Устаткуванням забезпечив Чернігівський завод, а сировиною – Львівська фірма «Галич Кабель».
За словами Тараса Георгійовича, найбільший пік роботи припадає на весняно-літній період, коли населення активно займається ремонтом садиб. Об’єм виробництва в середньому за зміну – 500 рулонів сітки. Підприємство в основному займається оптовою торгівлею. Продукція доставляється по Волинській області, у Львівську та Рівненську. Останнім часом почали експортувати в Білорусь. Доставку продукції підприємство здійснює власними силами.
Чому молодого підприємця привабило село?
-Підприємництво на даний час – це друге дихання для села, - каже Тарас Грицевич. – Нехай не так багато задіяно людей, але їм вже немає потреби шукати роботу далеко від дому. Крім того, якщо підприємництво на селі буде розвиватися успішно, з’являться перспективи для збереження шкіл, дитячих садочків, будинків культури. Таким чином, в село повернуться люди.
У Бегеті поважають Тараса Георгійовича. Він ніколи не відмовляє у спонсорській допомозі, коли мова йде про благоустрій села, в організації традиційних свят. Отож, підприємництво на селі – справа хоч ще і не дуже поширена, але корисна.
Антоніна Булавіна, с.Бегета, Володимир-Волинський район
Реклама
«Підприємництво – друге дихання українського села»
Розділ новин:
Коментарі