Під який відсоток українці зможуть взяти іпотеку

Під який відсоток українці зможуть взяти іпотеку
Під який відсоток українці зможуть взяти іпотеку

Українська фінансова житлова компанія планує видавати іпотечні кредити для населення під 7% річних на термін до 30 років.
Про це заявив голова Української фінансової житлової компанії Василь Шкураков в інтерв'ю НВ.
«Ми хочемо досягти ситуації, коли людина може взяти свою іпотеку на такий термін, щоб безболісно її виплатити (навіть до 30 років) – і під фіксовану ставку 7% на всі періоди. Такий рівень фіксованої ставки дозволить державі відмовитися від необхідності вигадувати різні компенсаційні механізми іпотечного кредитування», – сказав голова компанії.
За словами Шкуракова, принцип роботи Укрфінжитло полягатиме в рефінансуванні банків, що видають позики.
«По суті, ми будемо викуповувати у банку такі кредити, залишаючи їм частину доходу для покриття витрат і управління ризиком», – заявив він.
Ще одним продуктом Укрфінжитло стане забезпечення громадян житлом на умовах лізингу нерухомості (оренди з викупом - ред.).
«Очікувана ставка за лізингом нерухомості знаходиться в межах 5% річних, що дасть можливість скористатися нею максимально широкому колу громадян. Плюси для компанії – відхід від ризиків, пов'язаних із забезпеченням. Для лізингоодержувача – можливість безболісно вийти з договору у разі необхідності, а також можливість змінити географію предмета лізингу в разі переїзду в інше місто», – розповів Шкураков.
У грудні міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут «Української фінансової житлової компанії», яка буде забезпечувати роботу ринку іпотечного кредитування.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: