Під міжнародною трасою у Володимирі-Волинському виявили підвал

У Володимирі-Волинському на вулиці Данила Галицького, через яку пролягає міжнародна траса до Польщі, провалився асфальт, оголивши давній підвал.
Обвал стався якраз навпроти автостанції, поруч з пішохідним переходом. На цій вулиці нині тривають роботи із заміни дорожнього покриття, працює важка техніка.
Провалля зацікавило працівників ДІКЗ «Стародавній Володимир», які його обстежили і залучили до дослідження археолога Віктора Баюка. Був складений акт обстеження руйнації дорожнього покриття.
Археолог виявив, що у провалі наявні ознаки колишньої підземної забудови: напівзруйновані стіни та склепіння, які орієнтовно можуть бути датовані ХVІІІ-ХІХ століттями. Вони засипані землею з домішками будівельного сміття.
З приводу технічної можливості дослідження виявленої споруди були проведені консультації з начальником ДПРУ – УДС МНС України у Волинській області Процюком В. М. Враховуючи реальну небезпеку існування провалу на головній вулиці міста та одночасно міжнародній трасі, задля безпеки пішоходів і транспорту було прийняте рішення його засипати. Всі необхідні наукові заходи працівниками ДІКЗ «Стародавній Володимир» виконані.
Як розповіла науковий співробітник ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк, провал утворився на колишній Старолуцькій вулиці: «Це одна з найстаріших вулиць міста, яка була щільно забудована, як видно з фотографій початку ХХ століття. На жаль, у заповіднику немає жодного фото даної вулиці саме з цього ракурсу. В ході обстеження в одній частині ми побачили добре збережене склепіння підвалу житлового будинку. Середина засипана будівельним сміттям, що унеможливлює подальше дослідження», - каже пані Орися.
До речі, це вже не вперше підземний світ нашого древнього міста нагадує про себе. Про те, які таємниці ховає Володимир-Волинський у своїх підземеллях та таємних ходах, читайте у наступному номері нашої газети.
Ярослава Вознюк, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі