Перевізник до Чесного Хреста відмовитися від рейсу не хоче і маршрутки в рейс не пускає

Наполегливо і вперто добивалися мешканці сіл Чесний Хрест, Мар’я-Воля та Селець першого ранкового рейсу, яким зручно добиратися на роботу та навчання. Зусилля увінчалися успіхом. Перевізник Ігор Павловський пішов назустріч людям і організував перший рейс, який курсує майже безвідмовно. Причиною відсутності рейсу можуть стати тільки погодні умови. Решту три рейси обслуговує перевізник Валерій Веснянка. І ось тут проблеми не припиняються. Якщо з рейсом, який везе людей до міста о 9-й годині (фактично о 9.30) ще так-сяк, то рейси, що здійснюються з Володимира о 15.40 та 17.50, стали справжнім випробуванням нервів людей, які повертаються додому. Ці рейси можуть бути відсутніми без поважних причин. Ситуація ускладнюється тим, що пасажири, чекаючи свою маршрутку, пропускають рейси на Маркостав о 15.30 та 17.30. Якщо ж пасажири для підстрахування виїздять маркоставською маршруткою, це викликає обурення водіїв маршрутки на Чесний Хрест. Словом, як не крутись, а з кожного боку припікає.
Та останніми днями ситуація довела людей до відчаю. Післяобідні рейси зникли з невідомих причин. Почала незадовільно курсувати і маршрутка о 9-й годині. А тут ще й погіршилися погодні умови. Вже не будемо казати про дорослих, а можна уявити стан дітей, які відвідують музичну та художню школи і яким доводиться в темноті долати шлях 3-4 кілометри. Мешканці вищезгаданих сіл вже не раз зверталися зі скаргами і в Зимнівську сільську раду, і в районну, і в обласну. Відповідь в основному була однозначною: рейси (на папері) до Чесного Хреста здійснюються. І ніхто з чиновників не брався перевірити, чи факт відповідає дійсності. Що стосується зимнівського сільського голови В’ячеслава Католика, то він пояснив, що ніякого впливу на перевізника практично не має. Вирішення питання в компетенції обласної держадміністрації. Але там відповідь одна: на папері рейси є, і все.
20 грудня відбулася сесія Зимнівської сільської ради. На ній і підняли питання про те, щоб нарешті вирішити проблему доїзду людей. Був запрошений перевізник Ігор Павловський, який сказав, що готовий забезпечити п’ять рейсів до Чесного Хреста. Але задля цього необхідно, щоб від рейсів відмовився перевізник Валерій Веснянка, позиція якого нагадує собаку на сіні. Він і рейси залишати не бажає, і маршрутки в рейси без поважних причин не пускає. Зрештою зимнівська громада звернулася зі скаргою в управління інфраструктури та туризму Волинської ОДА. Як розповів В’ячеслав Католик, в управлінні дуже далекі від реального становища, в якому опинилися жителі сіл Чесний Хрест, Селець та Мар’я-Воля. Обласні управлінці впевнені, що рейси, які існують на папері, існують і в реальності. Неохоче сприйнята і пропозиція щодо заміни перевізника. Як виявилось, Ігор Павловський не бажає співпрацювати із зимнівською громадою. Так і хочеться вигукнути: оце-то так! Пан Павловський сам пропонує допомогу людям. Лише з умовою, що йому поступиться дорогою пан Веснянка, а в області запевняють, що «Павловський не хоче».
Пан Веснянка відсутність рейсів пояснює то поломками, то зміною погоди. Мимоволі згадується не зовсім пристойне українська приказка про те, що поганому танцюристу… А між тим серед людей активно поширюються розмови, що відсутні маршрутки насправді задіяні в іншому, більш доходному рейсі. Кореспонденту навіть довелося розмовляти з очевидцями, які бачили знайому маршрутку з широкою синьою смугою на трасі Нововолинськ-Іваничі. Що ж діється? Поговорити з перевізником Валерієм Веснянкою нам не вдалося. Він навіть не завжди відповідає на дзвінки сільського голови. Очевидно, у перевізника свої плани, а те, як люди, поночі та в негоду добираються до своїх домівок, йому байдуже. А крига вже зрушила. Запропоновано створити в Зимнівській ОТГ ініціативну групу, яка, захищаючи права громадян, добиватиметься примусового зміщення перевізника Валерія Веснянки з рейсів. А досвід є у кого запозичити.
Алла Фісенко, с. Чесний Хрест, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі