Переможці Фотоконкурсу чотирилапих друзів отримали призи та обговорили проблеми безпритульних тварин у Володимирі

Публікації

Газета «Місто вечірнє» започатковує рубрику «Живий куточок», яка допомагатиме знайти добрих господарів для цуценят, кошенят та інших домашніх улюбленців.
4 січня в редакції нашої газети відбулося нагородження переможців фотоконкурсу про чотирилапих друзів «У рік Жовтого Земляного Собаки», що проходив протягом 2018 року на сторінках «Міста вечірнього». Як повідомлялося, при підбитті підсумків конкурсу наприкінці грудня було визначено шість призових місць і названо імена щасливчиків. Отже, шосте призове місце зайняли песики Тимко і Гучі Валентини Сидорук із Володимира. Володаркою п’ятого місця стала Джеся Олени Матвіюк із с.Осмиловичі Іваничівського району. На четвертому місці вмостилася Мушка Тетяни Сущикової з Володимира. Третє місце посіла Діна Андрія Шарка із с.П'ятидні. На другому місці влаштувався красунчик Сейлор Наталії Диканської теж із Володимира. А перше місце виборов Амур Назара Зеленька із с. Селець.
Перші три переможці були нагороджені дипломами, а в якості призів отримали сертифікати від Володимир-Волинського відокремленого підрозділу ВГО «Федерація мисливського собаківництва України» на 300, 200 і 100 грн відповідно на придбання товарів для своїх чотирилапих друзів у кіоску «Айболіт», розташованому у Володимирі біля автостанції. І усім шістьом переможцям, окрім дипломів, було вручено сухий корм для собак від магазину «ВухоЛапоХвіст» Тетяни Древінської.
Вітали переможців особисто автор ідеї проведення конкурсу, голова Володимир-Волинського відокремленого підрозділу ВГО «Федерація мисливського собаківництва України» Григорій Гороть та власниця магазину товарів для тварин «ВухоЛапоХвіст» Тетяна Древінська, які й стали його спонсорами та членами журі.
[caption id="attachment_43692" align="aligncenter" width="660"]
[caption id="attachment_43690" align="aligncenter" width="660"]
Як зазначив Григорій Гороть, усі конкурсанти дуже цікаві, з багатьма із них пов’язані щемливі життєві історії, а дехто виборов симпатії читачів не лише через привабливу зовнішність, а й оригінальні витівки та особливі риси характеру. Але для кожного господаря свій песик – найкращий. Проте як би там не було, а конкурс передбачає переможців і їх потрібно було обирати. За словами пана Григорія, з цим труднощів не було, адже члени журі виявили одностайність у прийнятті остаточного рішення.
Між присутніми на заході власниками собак - переможцями, спонсорами та журналістами виникла дискусія відносно проблеми безпритульних тварин, що залишається актуальною для нашого міста. Учасники розмови були одностайними в думці, що ліквідувати її можна лише консолідованими зусиллями влади і громадськості. Зокрема, Тетяна Древінська розповіла, що люди часто (особливо весною) приносять до неї у магазин, що знаходиться на території ринку біля НВК №3, цуценят та кошенят з проханням допомогти влаштувати їх у добрі руки. Разом з тим не всі так піклуються про потомство своїх домашніх улюбленців, - дехто його просто викидає на вулицю. А це сприяє підтриманню чисельності безпритульних тварин на вулицях Володимира.
На думку Григорія Горотя, повністю розв’язати проблему можна лише шляхом стерилізації. Це найкращий варіант, адже стерилізація обійдеться місту значно дешевше, ніж утримання притулку, якого у нас ніколи й не було.
-Така операція коштує 300-400 гривень (із них 100 грн – витрати на медикаменти і тиждень необхідного перетримання). Зазначена сума прийнятна для багатьох власників тварин, але тим, для кого це надто дорого, повинна допомогти коштами влада. А господарів, які не хочуть перейматися питанням контролю чисельності тварин, треба переконати в необхідності цього. Стерилізація ж безпритульних тварин має фінансуватися з місцевого бюджету, - зазначив пан Григорій. – Якщо поставити це питання на системний рівень виконання, то з часом, завдяки природному відбору, кількість безпритульних тварин значно зменшиться і не становитиме жодної загрози жителям міста.
У Володимирі операції зі стерилізації виконує добре відомий й досвідчений ветеринар Сергій Тернов, який, до речі, часто працює на волонтерських засадах, безоплатно лікує бродячих собак, що потрапили у біду.
Продовжуючи думку колеги, Тетяна Древінська додала, що стерилізовані тварини зовсім неагресивні, а, навпаки, спокійні і навіть дещо байдужі до оточення. Але розв’язання серйозних проблем у нас часто ставиться з ніг на голову. Так відомі ганебні факти, коли влада викликає у місто представників Луцького КП «Ласка» для відлову собак із подальшим розміщенням їх у притулку в обласному центрі, за кожну особину платить чималі кошти, але тварин везуть зовсім в інше місце, наприклад, в Нововолинськ, і там відпускають на вулицю. У число «вимушених переселенців» потрапляють і свійські пси. Були випадки, коли господарі знаходили своїх улюбленців у сусідньому місті. Отже, це питання треба ставити на жорсткий контроль.
Також Тетяна Володимирівна зазначила, що володимирські волонтері створили у Фейсбук групу з метою допомогти тваринам знайти господарів. Але практика показує, що швидше можна влаштувати кішку чи собаку через оголошення в газеті, адже не всі, особливо в сільській місцевості, користуються Інтернетом.
Так в ході розмови виникла ідея створити в газеті «Місто вечірнє» нову рубрику «Живий куточок», де відтепер кожен бажаючий може безкоштовно розмістити фото пухнастиків з метою пошуку для них господарів. Тож звертайтесь у редакцію особисто або надсилайте оголошення електронною поштою!
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі