Переходимо на зимовий час: як запобігти негативним наслідкам

».Так з суботи на неділю о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад.
Психологи стверджують, що переведення стрілки годинників може погіршити фізичний стан через стрес, який відчуває організм від зміни часу. Хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресії – якщо один із цих випадків ваш, то ви теж у групі ризику.
Відповідно до низки досліджень, у перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів і самoгyбств. Перше пов’язане зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши підлаштувати свій режим дня. Самогyбства є наслідком загострення сезонної дeпресії. Психіатри стверджують, що один із чисельних факторів – скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження. Якщо ви схильні до депресії, постарайтеся максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті, адже будь-яка з них може зіграти роль «спускового гачка».
За статистикою, у перший день після переведення стрілок на годину назад зростає кількість ДТП. Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів, постарайтеся не сідати за кермо.
Найкращий спосіб захиститися від негативних наслідків переходу на зимовий час – сон. За кілька днів до переведення годинників краще лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин. Також у цей період рекомендується уникати денного сну і пити каву у другій половині дня. Поживний сніданок та прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть «включити» в організмі потрібний час, адже через пробудження в темряві біоритм організму порушується, пояснюють медики.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі