Павло Карпюк – про рік, що минає, децентралізацію, скорочення і плани на майбутнє

Завершується 2017 рік. Саме час підбивати підсумки, аналізувати поразки та ще раз відзначати перемоги. Якщо поглянути на політичне життя нашої країни, то здається, до спокою нам ще далеко: реформи часто є лише імітацією, а політики, навіть в умовах війни, думають лише про майбутні вибори. В підсумку очікуваного економічного зростання, а з ним і покращення добробуту українців, немає.
Якщо ж відкинути загальні політичні тенденції та поглянути на наш район, то і тут не все гладко та спокійно. Відбувається децентралізація, об’єднуються сільради, райцентр уже втратив госпітальний округ, у підвішеному стані – районний будинок культури та районна бібліотека. Невідомо, коли створять і де буде центр повіту.
Про ці та інші тенденції року, що минає, та плани на майбутнє – в розмові з керівником районної організації ВО «Свобода» депутатом Володимир-Волинської районної ради Павлом Карпюком.
– Павле В’ячеславовичу, яким виявився цей рік для Вас як депутата?
-Розраховував, що він буде більш результативним, бо не все заплановане вдалося. Хоча нашій фракції у райраді вдалося зробити чимало, зокрема через депутатські запити та звернення. Так Андрій Климюк ініціював запит щодо ремонту дороги «Устилуг-Лудин». Завдяки Сергію Квашуку вдалося провести ремонт пічного опалення у Новосільській початковій школі. Петро Козлюк організував зустріч мешканців села Лудин із керівництвом обласної ради та управлінням культури Волинської ОДА щодо реставрації храму у селі Лудин – однієї з найстаріших церков Волині. Він же домігся виділення коштів на капітальний ремонт дороги «Суходоли-Вощатин».
Своєю чергою депутат Ганна Фурман звернулася до обласних депутатів із проханням відреагувати на неналежне медичне обслуговування у Володимир-Волинському ТМО, бо голова РДА Наталія Василець та головний лікар ТМО Олександр Клачук на цю проблему закривали очі. В результаті була створена спеціальна комісії, яка визнала дії лікаря-гінеколога непрофесійними.
Саме з ініціативи нашої фракції районна рада одна з перших у країні прийняла звернення щодо відміни абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Надалі такі звернення приймалися чи не в кожній раді, і абонплату все ж відтермінували. Хоча, на жаль, щодо ряду голосувань мої сподівання не виправдалися, частина депутатів не має бажання глибоко вивчати проблемні питання, тож тенденція до загального «одобрямсу» продовжується.
На кінець року не об’єднаними у громади залишилися дві сільради району – Хобултівська і Березовичівська, за рахунок яких і фінансуватимуться видатки на утримання райради. Вважаю, що скорочення мало б торкнутися насамперед посади заступника голови ради, а не рядових працівників. Добрий приклад подала Ратнівська райрада, депутати якої скоротили посаду заступника.
– Що змінилося за рік у Вашому окрузі?
- Приємно, що вдалося зробити більшість із запланованого. Хоча далеко не все залежить від мене як районного депутата. Для цього має бути ще й добра воля інших представників місцевої влади. Скажімо, завдяки співпраці з обласними депутатами нам вдалося добитися виділення 400 тисяч гривень на капітальний ремонт дороги Н-22 «Ворчин-Зоря». Однак через небажання устилузького міського голови їх освоювати ці кошти перенаправили на розвиток іншої громади, спроможної ними розумно розпорядитися. Прикро, що за певними політичними аспектами міський голова не побачив простих людей, які щодня їздять розбитою дорогою.
Також у 2017 році нам вдалося виділити з обласного бюджету району значні суми коштів, і не лише на мій округ. Так 250 тисяч виділено на ремонт клубу в селі Зоря, 27 тисяч – на енергозбереження ФАПу в селі Ворчин. У клубі ремонт вже на завершальній стадії, тож люди матимуть оновлене, затишне місце для відпочинку, адже інвестиції в культуру та освіту – це вкладення у підростаюче покоління, в майбутнє нації.
Ще 230 і 190 тисяч гривень вдалося залучити на енергозбереження у школі села Льотниче, виділити кошти на ремонт даху у Дігтівській початковій школі. Вже традиційно силами фермерського господарства грейдеруємо та підсипаємо дорогу до Ворчина. Щорічно виконую почесну місію та передаю подарунки до дня святого Миколая. Цьогоріч їх отримали вихованці Зорянського дитсадка та учні Зорянської школи.
– Клуб у Зорі – це добре, але якою буде доля районного будинку культури?
– Я завжди акцентував увагу на тому, що районний будинок культури не можна лишати напризволяще. Нині приміщення доведено до майже аварійного стану – дах тече, стіни вкриті грибком, опалення незадовільне. Потрібно зберегти це приміщення у комунальній власності району з двох причин. По-перше, у свій час його спільно будувала громада всього району; по-друге, має бути щось таке, що об’єднає усі ОТГ на спільних заходах. Зараз складно переконувати голів ОТГ витрачатися на районний будинок культури, бо всі мають аналогічні, але тут, на мій погляд, мала би втрутитися держава і дофінансувати цей об’єкт.
– Якою, на Вашу думку, буде подальша доля децентралізації та ОТГ?
– Від звичайного об’єднання сіл в одну громаду вона не стане самодостатньою. Потрібен сприятливий інвестиційний клімат. Основні надходження до місцевого бюджету – податок із доходів фізичних осіб, оренда землі та податок на нерухомість. Сплата цих податків стягується із суб’єктів підприємництва, які працюють на території громади. Тож основне завдання під час децентралізації – створити найбільш сприятливі умови для залучення інвесторів. А за цим – якісно відремонтовані дороги, бо ніякий інвестор не буде вкладати кошти чи в підприємство, чи в переробку, якщо до нього немає доїзду та інфраструктури. Згодом інвестор вкладатиме гроші в регіон і наповнюватиме місцеві бюджети. Хто скористається цими пріоритетами, в перспективі будуть самодостатніми громадами. Хто ж тільки акцентуватиме увагу на поділі бюджету, завжди балансуватиме на межі виживання. Важливо також, аби люди обирали прогресивного керівника і активний депутатський корпус. Щоб відстоювати інтереси району, ним повинні керувати постаті, які вміють лобіювати. На жаль, я не бачу цього в особі нинішнього керівництва, хоча і Роман Гук, і Наталія Василець – члени правлячої команди БПП. Хтось чув голос цих керманичів у відстоюванні госпітального округу? Найгірше у цих «реформах» те, що ніхто не знає їхнього кінцевого результату. Як відбуватиметься укрупнення районів? Де буде центр нового повіту?
– Чи не станеться так, що центр повіту буде там, де розміщено госпітальний округ, тобто у Нововолинську?
– Є здогадки, роздуми й сумніви, адже госпітальний округ у Володимирі не відстояли. Відповідно – зміщення центру повіту цілком може відбутися в напрямку Нововолинська. Не хотілося б цього, адже Володимир-Волинський – потужна адміністративна одиниця, древнє місто з традиціями столиці.
– У 2017 році Ви очолили районну організацію ВО «Свобода». Скажіть, для Вас це – відповідальність чи все ж кар’єрний ріст?
– У першу чергу, це – відповідальність, як і будь-яке призначення чи обрання на посаду. Кар’єрний ріст – питання похідне, і відбувається він тоді, коли ти демонструєш свої досягнення і коли твою роботу оцінює вище керівництво.
– Які питання плануєте вирішувати у 2018 році?
– У найближчих планах – традиційні водохресні купання у селі Ворчин. А щодо великих, то маю надію, що нарешті зрушиться питання ремонту дороги «Ворчин-Зоря», завершити капітальний ремонт будинку культури в селі Зоря, зробити вуличне освітлення в багатьох селах. Не тільки мого округу, а й допомогти іншим населеним пунктам – чи то в енергозбереженні, чи в розвитку інфраструктури. І, звісно, контролюватиму, аби всі наші депутати злагоджено працювали на благо своїх громад.
Розмовляла Ярослава Вознюк

Розділ новин: 

Коментарі