Павло Карпюк: «Опозиція в районній раді буде дієвою та конструктивною»

Політичні перипетії, які тривали у районі впродовж останніх місяців, закінчилися врученням мандатів новообраним депутатам. Нова Володимир-Волинська районна рада налічує 34 депутати, які на першій сесії ради вже обрали своє керівництво. Про роботу в новому складі ради розмовляємо зі свободівцем Павлом Карпюком, якому жителі Зорянської сільської ради вдруге довірили представляти їхні інтереси у районній раді.
-За підсумками виборів ВО «Свобода» має п’ятьох депутатів у Володимир-Волинській районній раді. Як охарактеризуєте перебіг виборчої кампанії?
-У цих виборах для району я бачу позитив, адже Володимир-Волинська районна рада оновилася на 70%, і лише 30% - це депутати з минулих каденцій. З одного боку – це плюс, адже ті депутати, які не пройшли, вже вичерпали свій ресурс, а нові внесуть нове бачення у стратегію розвитку району.
Щодо ВО «Свобода», то хоч ми вже не маємо заступника голови райради, але маємо кращі результати, і це підтверджує як відсоток голосів виборців, відданих за нас, так і кількісний склад депутатів. У минулій каденції ми мали три депутати із 43, тепер маємо п’ять із 34: три депутати залишилися і ще два нових, молодих та перспективних, додалися. Це свідчить про те, що п’ять років роботи у минулій каденції були правильними і люди оцінили важливість тих питань, які ми піднімали. Такого результату не має жодна інша політична сила, яка увійшла до райради. На відміну від провладних партій, ми не підсували список та не виводили з нього депутатів, аби завести в раду улесливих та більш угодних партійним лідерам людей. Ми не посміли викидати з депутатів ту людину, якій виборці довірили представляти їхні інтереси.
Під час виборів мені вдалося побувати практично в кожному селі округу, де я балотувався. Я багато почув від людей. Є чимало проблем, які будемо намагатися вирішувати з позиції районної ради, залучатимемо депутатів обласної ради. На жаль, і на цих виборах люди піддавалися тимчасовим вигодам і голосували не за покликом серця, а за того, хто засипав вибоїну на дорозі білою крейдою чи надав якусь іншу одноразову грошову допомогу. Як показує час, депутати, які шляхом подачок приваблюють виборця, згодом про нього і забувають, а в радах, обласній чи районній, відстоюють власні інтереси.
-Ви працювали на посаді заступника голови районної ради, що зсередини можете сказати про роботу райради?
-Два роки, що я працював на цій посаді, – це досвід, який не можна отримати з позиції просто депутата райради. Зсередини краще видно, як відбувається внутрішня робота, який час потрібен від прийняття рішення і до втілення його у життя. Багато є моментів, які потрібно змінювати. Це, в першу чергу, швидкість прийняття рішень, адже від хорошої ідеї і до її впровадження в життя проходить чимало часу. Оте зволікання потрібно викорінити. Сподіваюся, нове керівництво райради зверне на це увагу, а ми, депутати, за умов співпорозуміння будемо йому допомагати.
-Ви кажете, що від хорошої ідеї і до її впровадження в життя проходить чимало часу, тут ви маєте на увазі зволікання з ремонтом фасаду у Лудинській школі?
-Це один з прикладів повільного, неефективного освоєння коштів. Причинами такої роботи є незадовільна кадрова політика, небажання контролювати та пришвидшувати дані процеси головами рад. Сім місяців кошти, виділені на ремонт фасаду Лудинської школи, просто пролежали на рахунку. Інфляційні процеси зробили свою справу, коштів на фасад стало замало – і ці 200 тисяч гривень довелося розподіляти на заробітні плати та на інші витрати.
-Якщо під час виборів голови райради до кандидатів на цю посаду зауважень у депутатів практично не було, то до персони Алли Мельник, яка претендувала на посаду заступника, від депутатів критичних зауважень було чимало.
-Ми, свободівці, були проти обрання представника партії Порошенка ще й головою райради, оскільки представник цієї політичної сили вже керує райдержадміністрацією. Обравши на голову райради представника провладної партії, ми тим самим концентруємо владу в одних партійних руках, що не є добрим. Для збалансованої роботи повинна бути противага правлячій партії. Тепер партія влади може і не прислухатися навіть до раціональних ідей, які їм пропонуватимуть представники інших політичних партій, представлених у раді. Є загроза, що методом більшості проштовхуватимуть ті чи інші питання.
Згідно із законодавством, кандидатуру заступника вносить голова. Кандидатуру Алли Мельник, напевно, внесли не стільки через фахові якості, а з метою дотриматися певних коаліційних домовленостей. 19 голосами її було підтримано, свободівці голосували проти, адже за час її дворічної роботи у відділі освіти питань до очільниці назбиралося чимало. Це скандал з призначенням директора Суходільської ЗОШ, вибух котла у Лудинському дитсадку, неосвоєння коштів на ремонт фасаду Лудинської школи, зволікання зі звільненням директора-регіонала Устилузької школи, який примушував учителів їздити на так звані антифашистські мітинги. Прикро, що, зважаючи на ці питання, більша частина депутатів не почула їх і не зрозуміла, що Алла Мельник не дала на них чітких відповідей. Це не може не хвилювати, оскільки вимальовується картина прийняття рішень, потрібних провладній партії.
-Чи вже можна сказати, якою буде райрада нового скликання?
-Владна коаліція сформувалася навколо Блоку Петра Порошенка, до якого примкнули «Самопоміч» та «Батьківщина». Опозиція в районній раді, а це ВО «Свобода», «УКРОП» та Радикальна партія, має 14 голосів, а це майже 50% складу районної ради. Я впевнений, що це буде дієва і конструктивна опозиція, яка зможе подавати свої альтернативні пропозиції. Зважаючи на першу сесію обласної ради, формування саме такої провладної коаліції було прогнозоване, тільки на рівні області до БПП, окрім «Самопомочі», примкнув ще і проект Партії регіонів – «Наш край». У нас в районній раді замість «Нашого краю» у провладну коаліцію ввійшла «Батьківщина».
Попри критичні заяви та напускання на себе опозиційності, партія «Самопоміч» чітко тримається коаліційної вертикалі: у Верховній Раді вони в коаліції, в обласній – теж, і в районі, відповідно, також разом із владою. Хоча ще під час минулорічних парламентських виборів місцеві представники цієї політсили критикували партію Порошенка, а тепер змінили риторику до навпаки і вихваляють його.
Час і прийняті районною радою рішення остаточно розставлять все і всіх на свої місця. В недалекому майбутньому стане зрозуміло, хто з простими людьми, а хто схопив зірку і заради влади готовий об’єднатися з колишніми регіоналами.
Ярослава Вознюк м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі