Особи, які досягли 16-річного віку, відтепер отримують біометричні паспорти

З 13 січня 2016 року громадяни України, які зареєстровані у Володимир-Волинському районі та м.Володимир-Волинський і які досягли 16-річного віку, можуть звертатися за оформленням ІD-паспорта до Володимир-Волинського РВ УДМС України (м.Володимир-Волинський, вул. Шевченка, 11).
У Державній міграційній службі повідомляють, що для виготовлення ID-картки з собою необхідно мати такий перелік документів:
- свідоцтво про народження (оригінал та копія);
- паспорти обох батьків заявника (оригінали та копії);
- будинкова книга за місцем реєстрації;
- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності).
Після прийняття документів до розгляду їхні оригінали повертаються.
Завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг. Громадяни, які за релігійними переконаннями не бажатимуть наявності безконтактного чіпу в картці, зможуть від нього відмовитися.
Згідно з чинним законодавством, паспорт громадянина України, який видається сьогодні підрозділами Державної міграційної служби України, має необмежений термін дії, а тому навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться чинними. Міняти їх на біометричні – це право, але не обов’язок кожного громадянина України.
Все ж громадяни, які вже мають паспорт громадянина України (книжечку), зможуть оформити новий ID-паспорт тільки після ухвалення Верховною Радою України необхідних змін у законодавство. Для тих, хто отримує паспорт впершее, він буде безкоштовним. При заміні паспорта (старого зразка на новий, або при втраті) необхідно оплатити вартість бланка та адміністративні послуги.
Передбачається, що документи нового зразка найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Головна ідея впровадження більш захищених документів, які забезпечують ідентифікацію особи – це суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Понад 90 країн із 193 держав-членів ООН уже видають такі документи, ще понад 20 готові до впровадження таких документів в найближчі роки. Які переваги біометричних документів для громадян? Паспорт громадянина України, виготовлений у формі пластикової картки буде більш зручним та зносостійким, ніж паперовий аналог. Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі