Ощадливі користувачі субсидій можуть отримати частину вартості зекономлених енергоносіїв живими грішми

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Володимир-Волинської міської ради, з 15 червня, як і обіцяв уряд, розпочався процес монетизації субсидій для ощадливих користувачів. Аби отримати відшкодування частини невикористаної субсидії на оплату послуг з газо- та електропостачання в обсягах, що не перевищують вартості 100 кубометрів природного газу або вартості 150 кВт.год. електроенергії, необхідно подати в управління соцзахисту відповідну заяву.
Урядовий проект монетизації передбачає грошову виплату еквіваленту вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. До 1 липня поточного року управління соцзахисту має отримати від підприємств-надавачів послуг списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної ними державної допомоги. Виплата коштів здійснюватиметься на підставі заяви, яку потрібно подати до 1 вересня. Після зазначеної дати зекономлені кошти повернуться до державного бюджету.
Інформацію про наявність заощаджених ресурсів кожен отримувач субсидії може самостійно відслідковувати по своїй платіжці або звернутися до підприємств - постачальників газу чи електроенергії. Отримувач субсидій може на свій розсуд вибрати банківську установу, через яку буде проводитися виплата коштів, і перш ніж подавати заяву в управління соцзахисту, відкрити рахунок в обраному банку.
Важливо знати, що згідно ст.165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду, в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тож вносити її в декларацію про доходи не потрібно.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі