Один в полі не воїн?

Класичний приклад такого порівняння, що будь-яка спільність людей або їх єднання, насправді означають величезну силу, яка може впоратися з будь-яким завданням…

На завтра анонсовано перший публічний річний звіт міського голови - голови об’єднаної громади. У багатьох володимирчан на передодні звіту виникає запитання, за якою процедурою має відбуватися цьогорічне звітування?

Слід констатувати, що чинне законодавство не передбачає детального регулювання процедури звітування міського голови як перед радою, так і перед відповідною територіальною громадою, обмежуючись положенням про те, що він не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

Але тут є одне АЛЕ!

Перед місцевими виборами ми пам’ятаємо презентацію своєї передвиборчої Програми кандидата в мери Ігоря Пальонки та анонсовану команду з якою міський голова йшов на вибори, яку за результатами виборів підтримали містяни своїми голосами на виборах.

На жаль після перемоги у виборах на офіційному сайті Володимирської міської ради виборці не побачили Програми та головне Стратегії роботи нової команди на найближчі п’ять років оновленої команди.

Лише інколи дозовано на брифінгу міський голова Ігор Пальонка звітує про роботу за рік на посаді мера.

Про це він розповів зокрема під час брифінгу 5-го жовтня 2021 року,  - на сайті міської ради.

Відкритість і доступність влади

Першою і найголовнішою зміною міський голова вважає те, що місцева влада стала відкритішою та більш підзвітною.

«Щодня повідомляємо про свою роботу на офіційному сайті та у соцмережах, знімаємо звіти міського голови», - повідомив мер Володимира .

Нові обличчя у міській раді

За час річної каденції Ігоря Пальонки проводились конкурси на заміщення вакантний посад керівників відділів та управлінь міської ради. Змінилося близько 30% апарату.

«Нам вдалося значною мірою оновити колектив міської ради, котрий націлюю на плідну роботу на благо громади та її жителів», – підсумував очільник міста.

Розвиток спортивної галузі

Почали більше підтримувати спортивну галузь – виділяються кошти і на жіночу футбольну команду «Ладомир», котра нещодавно стала чемпіоном України і на ФК «Володимир», який цього року повернувся у змагання за першість області. Створюються і належні умови для занять спортом, завершується капітальний ремонт міського стадіону.

Оновлення у медичній галузі

У Володимирі, за словами міського голови, вкладаються кошти у розвиток медичної сфери, виділяються фінанси з місцевого бюджету на закупівлю сучасного обладнання та на ремонт ТМО. У цьому році на лікарню було виділено 20 мільйонів гривень.

«Чому, можливо, у цьому році все відбулось не так швидко, як хотілося б? Річ у тім, що багато часу зайняв процес реорганізації складу міськвиконкому та установ колишньої Зарічанської громади. Наразі виходимо у плановий режим роботи і будемо працювати над втіленням у життя подальших планів та передвиборчих обіцянок», – роз’яснив Ігор Пальонка.

Важко коментувати прозорість та відкритість якщо за рік роботи не має головного бачення-Стратегії розвитку міста на найближчі п’ять років, на основі передвиборчої Програми на офіційному сайті міської ради.

Очевидно, що ці 30 відсотків оновлення посадовців, лише заважають працювати, це випадкові люди у владі які ніколи не читали передвиборчої Програми нового мера, і можливо на виборах підтримували взагалі іншого кандидата.

З найближчого оточення лише один діючий заступник міського голови на виборах активно підтримував діючого мера.

Також важко назвати командою мера діючих депутатів в тому числі з провладної фракції. Переважна більшість яких взагалі ігнорувала передвиборчу агітацію за Ігоря Пальонку, тому не дивує, що на виборчих округах більшість опитаних виборців шляхом Інтерв'ювання зізналися, що не знають хто в них сьогодні депутат на окрузі.

Відсутність будь-якої роботи на округах депутатами 8 скликання пояснює ігнорування ними щорічного депутатського звіту відповідно до Закону. Все дуже просто не має депутат чим звітувати… А потрібно не лише про дитячі майданчики придбані коштом платників податків, а конкретно як це вимагає законодавство:

• про діяльність у раді та в її органах, до якої його обрано депутатом;

• про його роботу у виборчому окрузі;

• про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання;

• про особисту участь в обговоренні, прийнятті, та в організації рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

І будь-яка спільність людей або їх єднання, насправді означають величезну силу, яка може впоратися з будь-яким завданням.

На щорічному звіті міського голови виборцям доречно також почути від міського голови, результати роботи за рік не лише мера, а всього депутатського корпусу в тому числі команди міського голови, а також власне на думку спікера міської ради, чому ігноруються особисті щорічні звіти перед виборцями переважною більшістю депутатів міської ради?