Нововолинськ перший в регіоні робить реальні кроки у напрямку енергозбереження

Упродовж минулого тижня в шахтарському місті проходив Тиждень сталої енергії, в рамках якого відбулася стартова презентація проекту «Перший крок у переході на відновлювальні джерела енергії у місті Нововолинську», підготовка якого тривала понад рік. За словами заступника міського голови Едуарда Савіка, проект реалізовуватиметься протягом 30 місяців і має на меті досягти зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу шляхом закриття котельні південно-східного району міста, термомодернізації ЗОШ №7 та прокладання трубопроводу до сміттєзаводу. Вартість його – 1,3 мільйона євро, з яких 20 відсотків – внесок громади міста, а решта – грант Євросоюзу.
У ці дні були також підбиті підсумки ще одного проекту – «Модель розбудови потенціалу України та Грузії в угоді мерів». Його керівник Агнєшка Скірру-Новіцка нагородила місто сертифікатом за успішну участь та подякувала міській владі за внесок в реалізацію європейських бачень енергоефективності. Ключовий експерт програми «Угода мерів – демонстраційні проекти» Анатолій Копець презентував її основні завдання і пояснив, яким чином ЄС буде допомагати містам виконувати свої плани в реалізації даної ініціативи. Він зазначив, що Нововолинськ поки що єдине місто в регіоні, яке активно розвивається в цьому напрямку й показує позитивні результати. А керівник агенції сталого енергетичного розвитку Олександр Шумельда ознайомив присутніх із проектом «Нововолинський екотехнопарк», будівництво якого планується розпочати вже цього місяця. Учасники заходу відвідали ЗОШ №2, де в рамках проекту «Модель розбудови потенціалу України та Грузії в угоді мерів» був встановлений індивідуальний тепловий пункт та замінені вікна, а також ЗОШ №7, термомодернізацію якої планується здійснити наступного року. Впродовж тижня в місті відбулося і ряд інших заходів, пов’язаних з енергозбереженням: показ фільму «Домівка», вікторини для глядачів, конкурс дитячих малюнків на асфальті, а також акція обміну батарейок на морозиво. Заключним етапом Тижня стало представлення територіального координатора угоди мерів у Волинській області, яким обраний заступник голови ОДА Сергій Кошарук.
Підбиваючи підсумки заходу, начальник управління економічної політики та інвестицій міськвиконкому Василь Мигас відзначив роль усіх партнерів, які до цього часу підтримували місто.
-При підтримці партнерів з Євросоюзу ми змогли зробити величезний крок уперед, але зупинятися на цьому не варто, треба впевнено і системно розвиватися далі, - зазначив він.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі