«Не все під силу старості села. Потрібно, щоб про порядок дбав кожний»

Саме так вважають жителі села Острівок, обурені несправедливим наклепом на їхнього старосту.
У публікації під назвою «Дбаючи один про одного, ми дбаємо і про себе самих. Інакше просто не можна» («Місто вечірнє», №16, 2017 рік) ішлося про Таїсію Подзізей, старосту сіл Льотниче, Острівок, Поничів, Когильне, Володимирівка. Таїсія Яківна без зайвого пафосу ділилася своїми здобутками, якими завдячує насамперед громаді сіл. Однак наступного дня після виходу публікації до редакції завітала жінка, яка передала лист від жителів села Острівок, зокрема вулиці Зеленої, в якому йшлося про жахливий стан занедбаних приміщень, а також самої вулиці, де люди «тонуть у болоті». У цих та інших проблемах звинувачували Таїсію Подзізей, а також зимнівського сільського голову В’ячеслава Католика, який нібито дбає про добробут лише Зимного та Льотничого. Зазначу, що лист не містив жодного підпису мешканців Острівка, а тому, вважаючи його анонімним, редакція в праві на нього не реагувати. Однак заради справедливості ми вирішили відвідати Острівок, зокрема вулицю Зелену, і поспілкуватися з мешканцями.
Вулиця Зелена – одна із центральних у селі. Відразу впадає в очі її чистота і охайність. Так, тут чимало закинутих будинків, траплялися такі, які вже ось-ось заваляться, але хащів навколо них ми не побачили.
-Ну навіщо таке писати про людину?! – обурюються Наталія Сасай та Віта Війтик, продавці місцевого магазину. – Закинуті хати – це садиби людей, які й повинні там наводити порядок. Неправда і про сміття. На краю села виділене сміттєзвалище. Щосуботи машина збирає сміття. Хто хоче, вивозить сам. Нехай краще автор листа пояснить, чому він не висував претензій до попереднього керівництва, коли ми дійсно нікому не були потрібні.
Наталія Сасай і Віта Війтик показали садиби і території, які Таїсія Подзізей розчищувала із власної ініціативи. Жінки не заперечують, що в окремих місцях є такі хащі, де водяться лиси і вужі, але ж не все під силу сільському старості. Якщо власникам ділянок не соромно за стан своїх садиб, то задля чого в усьому звинувачувати Таїсію Подзізей.
Цієї ж думки дотримуються і Тетяна Кравчук та Зінаїда Кушнір.
-Гарно оформлене у нас кладовище, - каже Зінаїда Кушнір. – Дорогу весь час прочищає бульдозер. Немає сміття, бо його постійно вивозять. А із заростями пані Таїсія нічого не зробить сама. Ось навпроти господарі купили хату, а самі не показуються. Хто має про це місце дбати? Деякі закинуті садиби сусіди на свою відповідальність розчищали, щоб всяка гидота не розводилась, але не кожен ризикне розпоряджатися чужою власністю.
Звичайно, були і претензії. Молодий чоловік, який назвався Дмитром, висловив бажання, щоб у селі біля магазину був створений дитячий майданчик. Літній чоловік Микола зауважив, що вулиця Зелена відремонтована лише на третину і в негоду тут дійсно був потоп, а також на вулиці відсутнє освітлення. Ще чоловік акцентував увагу на тому, що керівники сільської ради працюють за старими «совдепівськими» методами, а не шукають нові підходи у співпраці з людьми.
-Де більше населення, там більше виборців, які забезпечать їм на майбутніх виборах перемогу. А це Зимне і Льотниче. Ось вони і все для них роблять. А ми для них - «пасинки», - відверто заявив пан Микола.
Нам пощастило зустрітися із депутатом сільської ради Павлом Сидоруком. Павло Миколайович об’єктивно оцінив діяльність старости села і запевнив, що питання подальшого ремонту та освітлення вулиці Зеленої підійматиметься на найближчій сесії.
-Не все під силу старості села, Не все під силу депутату. Потрібно, щоб про порядок дбав кожний, - підсумував Павло Сидорук.
Отож звинувачення на адресу Таїсії Подзізей можна вважати необґрунтованими. Староста робить усе, що в її силах, але її можливості обмежені. Слід сказати, що всі, з ким нам довелося поспілкуватися, одностайно визначили автора пасквіля, але з етичних міркувань і згідно з правовими нормами називати його не будемо. На завершення скажу, що з однією думкою я абсолютно згодна: в сільській об’єднаній громаді не повинно бути «кращих» і «гірших», «рідних діток» і «пасинків». Керівництву Зимнівської ОТГ треба про це замислитися.
Поки верстався номер, депутат Павло Сидорук інформував редакцію про те, що сесія Зимнівської сільської ради виділила 200 тисяч гривень на встановлення освітлення на вулиці Зеленій. Щодо ремонту дороги, то з технічних причин його робитимуть пізніше.
Антоніна Булавіна, с. Острівок, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі