Наталія Василець: «Моя мета – дивитися вперед і планувати роботу так, щоб вона відповідала вимогам законодавства, була чесною і прозорою»

Голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець в ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню відповіла на запитання, що цікавлять жителів району та міських громадських активістів. Очільниця району поділилася власним баченням ситуації в країні та районі зокрема і окреслила напрямки роботи на найближчу перспективу.
-Наталіє Володимирівно, у районі виникла проблема з виконанням закону про надання земельних ділянок учасникам АТО, бракує вільних площ. Прикладом є ситуація у с.Жовтневе та конфлікт між священиком і учасниками АТО у с.Хобултова. Як РДА вирішуватиме дане питання?
-Те, що у районі бракує земель для виділення учасникам АТО, не відповідає дійсності. Насправді площ достатньо, і всі, хто подав заяви на отримання ділянок, їх отримають. Конфлікт у с.Жовтневе виник не через брак ділянок для учасників АТО, а у зв’язку із внесенням змін у Генеральний план села. На збори щодо обговорення даного питання були запрошені жителі військового містечка, які відстоювали своє прагнення користуватися городами поблизу будинків. Вирішено, що частина цих земель пропорційно, в рівній кількості, буде надана кожній сім’ї, які проживають у двоповерхівках. Інша частина площі буде виділена під забудову учасникам АТО. Територію містечка внесуть у Генеральний план села.
Щодо судового процесу між паном Пилипцем і райрадою стосовно 32-ох гектарів землі у с.Хобултова, то сподіваємося, що буде винесено рішення на нашу користь. Однак для учасників АТО є запасний варіант: це землі школи-інтернату, технікуму, є невелика земельна ділянка площею 2га в урочищі «Панський сад».Отже, спільними зусиллями вишукується можливість забезпечити наших захисників ділянками під забудову – і це буде зроблено.
-До виборів має відбутись адміністративна реформа. Передвісники цієї реформи уже відомі: люди бунтують. Як цей процес проходитиме у нас? Який порядок формування територій і управління ними буде встановлений адмінреформою?
-Люди не бунтують. На сьогодні у районі вже сформовано 5 територіальних громад: Устилузька, Оваднівська, Зимнівська, Зарічанська і Березовичівська. Відповідні пропозиції подані в ОДА, щоправда, є певні зауваження, але ми їх ще не отримали. Тож триватимуть громадські обговорення і прийматимуться остаточні рішення. Затим на сесії облради буде затверджено перспективний план. Щодо створення об’єднань існує методика, згідно з якою відстань від крайнього села до адміністративного центру не повинна перевищувати 20км, тому від ідеї створення у районі трьох територіальних громад відмовилися. Після проведення реформи у кожному селі буде староста, який обиратиметься на виборах. Він представлятиме інтереси односельчан, стане посередником між селянами і органом місцевого самоврядування, у разі потреби братиме для них в адміністративному центрі довідки і т. п. Тобто адмінреформа не ускладнить, а, навпаки, спростить життя людей. У результаті децентралізації влади бюджетні кошти залишатимуться у громадах, що відкриє якісно нові перспективи для розвитку. Замість РДА будуть створені виконкоми, а представник Президента в області здійснюватиме контролюючі функції, слідкуватиме за дотриманням Конституції.
-Брак коштів у бюджеті змушує вдаватися до різних шляхів вирішення фінансових проблем. Що Ви вважаєте прогресивнішим, роботу з меценатами і спонсорами чи залучення інвестицій у район? Які засоби використовуватимете при роботі у цьому напрямку?
-Дуже добре, що у нас є меценати і спонсори, їхню діяльність треба враховувати. Однак залучення інвестицій – ширший процес, який відкриє значно більші перспективи. Тому на сьогоднішній день в РДА створюється база даних інвестиційно привабливих земельних ділянок. Потрібно створити рекламу, щоб показати свої можливості, довести, що є куди вкладати гроші, що вони у майбутньому принесуть дивіденди. Перший крок у цьому напрямку ми вже зробили. Вся інформація буде розміщена на нашому сайті. Пропозиції, що надходитимуть, будуть прозоро розглядатися і прийматимуться чесні рішення. Тож ми чекаємо інвесторів, які вкладатимуть кошти у розвиток району.
-Конфлікт на сході України. Чи не вважаєте Ви, що однією з причин протистояння стала відсутність популяризації національних цінностей у цьому регіоні, занедбаність українських культурних осередків: клубів, бібліотек? Негаразди є й у нас. Комітет громадської люстрації восени відвідав декілька клубів нашого району. Убогість цих закладів вражала. Але найбільше обурення викликало неробство культпрацівників. Цими установами керує начальник сектору культури і туризму Роман Віслобоков. Як Ви будете ліквідовувати прогалини в організації основ формування національної свідомості українців на селі? Як цього року буде проводитися фестиваль «Українське коровай-сузір’я»? Минулий фестиваль саботувався Віслобоковим та Савчуком і відбувся завдяки активістам, які відстояли його проведення.
-Щодо конфлікту на сході, то в майбутньому свою оцінку зроблять експерти, час розставить крапки над «і». На мою думку, першопричиною війни стала відмова України від ядерної зброї і занепад обороноздатності держави. Ми повинні бути сильними, щоб на нашу територію ніхто не зазіхав. І не забувати відому фразу: «Хочеш миру – готуйся до війни».
Звісно, культура відіграє велику роль у формуванні національної свідомості. Водночас роль клубних установ сьогодні не є визначальною, адже, крім клубів і бібліотек, є Інтернет, телебачення та багато інших засобів, що сприяють вивченню та долученню людей до українських традицій. Тим не менше культуру потрібно розвивати, дбати про покращення матеріальної бази. У цій сфері є багато прогалин, і не лише у нашому районі, а скрізь. Зумовлено це тим, що раніше вихованню патріотизму не приділялося багато уваги, що й призвело до занепаду культурних осередків. Сьогодні ж ситуація змінилася – все українське стало модним. Тож на часі оптимізувати роботу закладів культури. У цьому напрямку ми уже працюємо. Розпочали з діалогу з керівниками клубних установ та сільськими головами. Разом ми знайдемо шляхи вирішення цього питання, і, думаю, що уже найближчим часом результати стануть помітні.
Фестиваль «Українське коровай-сузір’я» став улюбленим і для місцевих жителів, і для гостей. Захід обов’язково відбудеться й цього року – хороші традиції потрібно продовжувати та розвивати. Але він не буде помпезним – не на часі. Незабаром приступимо до обговорення програми і розпочнемо підготовку.
-Чи не вважаєте Ви, що також причиною війни на сході є відсутність єдиної помісної церкви та протистояння між УПЦ КП і УПЦ МП? Як Ви плануєте втілювати ідею єдиної помісної церкви у нашому районі?
-Створення єдиної помісної церкви сприятиме згуртуванню країни, а проблем стане менше. Нам не збудувати по-справжньому незалежну державу, поки у нас існуватиме вплив Московського патріархату – це моя думка і моє бачення. Я вірю, що українська помісна церква стане реальністю, ми до того йдемо і цього прагнемо. Дане питання не вирішити за рік, але втілення у життя ідеї єдиної помісної церкви цілком можливе, і над ним треба працювати. Вважаю, що необхідно переконувати у цьому вірян по всій країні. На рівні району, думаю, краще проводити цю роботу шляхом засідань «круглих столів», діалогу між духовенством і громадами. Тільки так можна домовитися і дійти до спільної думки.
-Президент вагому увагу приділяє консультаціям з громадськістю. Громадські активісти міста і району вступили в конфлікт з нинішнім головою громадської ради при РДА Дзядуком. За їхньою заявою було відкрито кримінальне провадження, однак через нечесні свідчення окремих членів цього дорадчого органу справу закрили. Світ побачила постанова Кабміну України №234 від 8 квітня 2015р. про зміни у формуванні і членстві громадських рад. Якими будуть Ваші дії щодо роботи громадської ради при РДА?
-Хочу сказати одне: я відкрита до діалогу з громадою, готова дослухатися до думок людей і запрошую всіх, хто має цікаві ідеї, до спілкування. Стосовно громадської ради впевнена, що в ній не представлені інтереси всіх верств населення. Хочеться, щоб цей орган був ширшого формату, тому маю намір внести пропозицію доукомплектувати громадську раду. Хоча на сьогоднішній день рада сформована, але це не заважає громадським організаціям, які не входять до її складу, брати участь у засіданнях і висувати свої пропозиції, озвучувати зауваження, висловлювати думки. Все це буде вноситися у протокол, висвітлюватися у ЗМІ, а позиція громади при прийнятті рішень буде враховуватися у будь-якому випадку.
-У зверненнях громадських активістів у різні інстанції, а також жителів м.Устилуг до голови ОДА неодноразово піднімалося питання про зловживання, пияцтво та приналежність до Партії регіонів директора Устилузької ЗОШ Івана Гоцика. Це відбувалося протягом 2014-15 навчального року. Однак влада не вживає жодних заходів і тим самим потурає псевдо-педагогу. «Широкою спиною» для нього є очільниця районної освіти Алла Мельник, яка закриває очі на халатність і зловживання в освітніх установах району. У 3-х селах доповіли, що запрацювали твердопаливні котли, але в цей же період списували використання газу. У грудні-січні були позбавлені гарячого харчування діти в школі с.Лудин. У цьому ж селі у дитячому садочку вибухнув котел, але справа не розслідувана по сьогодні. 12 комп’ютерів з розформованого центру соціальної допомоги були передані сільським школам, але передали їх із заміною на старі моделі із Зимненської школи-гімназії…
-Усе це відбувалося до мого призначення. Моя ж мета – не оглядатися назад, а розв’язувати сьогоднішні проблеми, дивитися вперед і планувати роботу так, щоб вона відповідала вимогам законодавства, була чесною і прозорою.
Щодо Івана Гоцика, то він написав заяву на звільнення. Зараз підшукується нова кандидатура на посаду директора Устилузької школи. Тож хто хоче бачити себе на цій посаді, відчуває, що має для цього сили і можливості, нехай пише заяву. Всі кандидатури обговорюватимуться на громадських слуханнях, і буде прийнято правильне рішення.
Щодо твердопаливних котлів, то, наскільки мені відомо, вони працювали і не споживали газу. Також знаю, що винні у вибуху котла в Лудинському дитячому садочку покарані, котельня відбудована і до 15 липня має бути все готове до початку нового опалювального сезону. Рішення щодо передачі новіших моделей комп’ютерів у школу с.Зимне не було одноосібним, а приймалося комісією. Вважаю, що воно вірне, адже даний навчальний заклад - це ліцей технічного спрямування, і там має бути відповідна матеріальна база. Взагалі ми не повинні думати, кому що дати і у кого забрати, щоб віддати іншим. Ми повинні забезпечити всі школи комп’ютерами, піднімати рівень знань наших учнів, а для цього – шукати фінансові вливання.
Повну відеоверсію інтерв’ю з Наталією Василець ви можете переглянути на сайті нашої газети mistovechirne.com.uа
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі