Нащадки українців Холмщини відроджують етнічну батьківщину

За роки незалежності майже кожен свідомий українець замислився не лише над історичним минулим своєї землі, але й над своїм родовим корінням. Не один волинянин запитував себе про те, чому його дідусі та бабусі називали себе «забужанами», «переселенцями». До певного часу цих людей вважали навіть іноземцями, які переселилися до України, не бажаючи жити в Польщі. Але все це було не так… І місто Холм, і навколишні поблизу нього землі були з далеких віків населені українцями. Холм був заснований великим князем Данилом Галицьким. Тут народився і виріс велетень української думки - Михайло Грушевський. Тут спочивають мільйони українців, до яких забули стежки їх нащадки. Та чи забули?
Товариство «Холмщина», яке виникло на Волині у 1990 році і нині налічує 5000 чоловік, об’єднує власне нащадків українців, яких після Другої світової війни примусово переселили в Україну. Члени товариства не лише відроджують історію етнічної батьківщини, відновлюють занедбані кладовища, шукають забуті родинні зв’язки. Вони дбають про те, щоб всі, хто вважають себе холмщаками, пам’ятали, де їх родове джерело. З цією метою очільник обласного товариства «Холмщина», письменник, журналіст і краєзнавець Микола Онуфрійчук пропонує всім бажаючим взяти участь у вікторині «Не забувай про рідний край» і відповісти на наступні питання:
1. Що знаєте ви про малу батьківщину ваших предків?
2. Чи добровільними були переселення ваших предків зі свого прадавнього краю в СРСР?
3. З якою метою, куди і як саме висилали етнічних українців з Холмщини у 1944-1951 роках?
4. Яких матеріальних, морально-духовних втрат зазнали українці, виселені із своїх земель?
5. Які реліквії, що нагадують про край свого походження, зберегла ваша родина?
6. Чи відвідуєте могили предків, храми, церковні урочистості на малій батьківщині?
Вікторина триватиме до 16 березня 2016 року. Відповіді можна надсилати за адресою м. Луцьк, 4301, вул. Богдана Хмельницького, 40б., телефон 05024311859, або у Володимирі-Волинському - Юрію Грицюку за телефоном 0972531389
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі