Усе змінюється, і науково-технічний прогрес завойовує планету шаленими темпами. Утім є речі, які залишаються незмінними. Наприклад, запах книги, яка щойно вийшла з друку. «Із ним ніщо не зрівняється, - усміхаючись, каже начальник бібліотеки нашої князівської 14-ї окремої механізованої бригади Ольга Демидюк. – І не нові книги теж мають свій неповторний запах, завдяки якому здається, що ти торкаєшся чогось особливого, призначеного тільки для тебе…» Кажуть, те, що тобі призначається, обов’язково буде твоїм. От і Ольга зізнається: бібліотекарем мріяла бути з дитинства. Але мрію свою здійснила лише 5 років тому, після 11 років викладання та адміністрування в школі, адже поєднувала вчительську роботу з обов’язками заступника директора. Нещодавно в Ольги було професійне свято: 30 вересня відзначався Всеукраїнський день бібліотек. Тож вітаємо розпорядницю нашої князівської книжкової скарбниці, а заодно і працівників понад 40 тисяч бібліотек України!
- Наша бібліотека особлива, бо має душу, заховану, звичайно ж, у книжках, - напівжартома-напівсерйозно каже наш бібліотекар. – Бібліотека 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого нараховує понад 30 тисяч примірників книжок, які обліковуються та класифікуються електронно. Серед них певний відсоток, відносно невеликий, – це спеціалізована, військова література, решта – художня і освітньо-культурна. А ще, звісно ж, у нас створюються та зберігаються підшивки періодичних друкованих видань, як відомчих, які розповідають про сьогодення українського війська та нашої військової частини, так і місцевих, адже 14 окрема бригада, її військовослужбовці є частиною міста та області, в яких дислокується.
Серед іншого Ольга Демидюк із захопленням проводить екскурсії для школярів та студентів, які час від часу приїжджають познайомитися з військовою частиною, побачити, як живуть захисники України. Спростовуючи ж думку багатьох про те, що «жива» книга – це архаїчне минуле і її здатні повністю замінити гаджети», Ольга каже, відвідувачів у нашій князівській бібліотеці вистачає. При цьому додає, що читачі – різного віку.
- Часто приходять як військовослужбовці зрілого віку, так і молоді. Книжки обирають різні: нерідко спеціалізовану літературу, необхідну в службі, та частіше все ж – художню. Батьки, до слова, часто беруть книги для дітей-школярів. Тож бібліотека живе, а це в нашій справі – найголовніше. Вітаю всіх колег-бібліотекарів, військових і цивільних із професійним святом! Бажаю, аби фонди бібліотек поповнювалися, і побільше читачів!
Коментарі