На засіданні громадської ради розгорівся скандал

Голову дорадчого органу Олександра Дзядука звинуватили у корупції.
На розгляд засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА 27 липня делегований у дорадчий орган від міськрайонної ради ветеранів війни і праці Микола Селецький подав два листи і наполягав на їх обговоренні. Подання звернень він мотивував тим, що на минулому засіданні ГР 21 червня, коли розглядалося питання «Стан забезпечення безкоштовними ліками та пільговим лікуванням ветеранів війни, воїнів-афганців, учасників АТО та інших пільгових категорій населення», голова ради Олександр Дзядук не дозволив йому оприлюднити матеріали з підготовки даного питання та подати свої пропозиції. Але кожен із присутніх на червневому засіданні членів ради може підтвердити, що насправді прав Миколи Селецького ніхто не утискав, він говорив більше за всіх, навіть виходячи за межі регламенту. До речі, під час одного із своїх виступів Микола Олександрович дозволив собі некоректно висловитися про Володимир-Волинське ТМО у присутності медиків, запрошених для висвітлення ситуації з питання, що обговорювалося.
Отже, в першому листі пан Селецький оголосив свої пропозиції. Але викладені вони були настільки плутано та безграмотно, що йому надали слово, аби додатково пояснив, що хотів цим сказати. Після таких пояснень члени ГР більшістю голосів дві із трьох пропозицій підтримали. Перше: рекомендувати голові РДА внести на розгляд сесії районної ради можливість виділення коштів з районного бюджету, аби збільшити охоплення безкоштовним лікуванням людей зазначених категорій. Друге: рекомендувати голові РДА обговорити з головним лікарем Володимир-Волинського ТМО питання упорядкування видачі пільгових рецептів, аби їхня кількість була пропорційною сумі відшкодування, що виділяється аптечним закладам із держбюджету (проти проголосував Олександр Дзядук). А от третю пропозицію (щодо торгівлі ліками, закупленими за кошти громад, яку у деяких селах здійснюють фельдшери ФАПів) не підтримав ніхто, адже її зміст перечить чинному законодавству.
У другому листі Микола Селецький пішов далі і прямим текстом звинуватив голову громадської ради Олександра Дзядука у корупції. Мовляв, Олександр Васильович, спокусившись отримати неправомірну вигоду, «не передбачену пільгу для себе або членів очолюваної ним організації (постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС – авт.)», використавши свої службові повноваження, свідомо не дозволив йому оприлюднити матеріали підготовки і винести пропозиції до питання про ліки і лікування ветеранів, «що вплинуло на необоснованість прийнятого радою рішення».
Олександр Дзядук надав слово Миколі Селецькому, щоб той представив докази такого серйозного звинувачення. Микола Олександрович на захист своєї позиції говорив багато, але по суті нічого не повідомив. Його промови не витримав представник воїнів-афганців у раді Олександр Маслій. Між ним та Селецьким виникла словесна перепалка, від якої дрижали стіни та дзвеніло у вухах. Не обійшлося й без навішування ярлика щодо політичних переконань на найстаршого за віком члена громадської ради.
У свою чергу голова ГР Олександр Дзядук заяву із звинуваченням його у корупції сприйняв як особисту образу, назвав наклепом і пообіцяв, що піде з нею до суду.
Зрештою громадська рада вирішила не ставити на голосування скандальну заяву. Натомість одноголосно ухвалили пропозицію Олександра Маслія винести Миколі Селецькому попередження: якщо й надалі будуть подібні випади з його боку, то громадська рада, зібравши необхідну кількість голосів, напише звернення у раду ветеранів із проханням замінити свого представника у дорадчому органі. Підстав для цього достатньо. За багато років членства у громадській раді Микола Олександрович навіть не спромігся вивчити, як правильно називається дорадчий орган (у заявах звертається до голови, дослівно «ради громадських організацій при голові Володимир-Волинській райдержадміністрації»), також довів, що недостатньо орієнтується у чинному законодавстві, не вміє чітко та грамотно висловити свої думки (щоб переконатися у цьому, перегляньте фотокопії заяв Миколи Селецького на сайті нашої газети).
На наступному засіданні ГР, яке відбудеться 17 серпня, обговорюватимуться питання виконання районного бюджету за І півріччя поточного року та про створення програми допомоги сім’ям учасників АТО.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі