На Волині з 1 грудня діє заборона на вилов раків

На Волині з 1 грудня діє заборона на вилов раків
На Волині з 1 грудня діє заборона на вилов раків

У період з 1 грудня 2020 року по 31 березня 2021 року встановили заборону на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області.

Про це повідомляє пресслужба Волинського рибпатруля.

«Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції цього виду біоресурсів під час природного відтворення у зв’язку з виношуванням ікри. З відповідним наказом Управління Держрибагентства у Волинській області можна ознайомитись за посиланням», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температури води нижче 10 градусів. Станом на третю декаду листопада температура води у водних об’єктах Волинської області становила 5-8 градусів. Такі умови є оптимальними для річкових раків, тому аби сприяти відновленню їхньої популяції та збільшення їх запасів у водоймах на території області, їх забороняють ловити.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП. Розрахунок збитків за незаконне добування цих річкових мешканців здійснюватимуть відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди в наслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 25,5 грн.

Проте варто пам’ятати, що обмеження тривають не тільки у період нересту, линьки та виношування ікри. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняють вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – терміново повідомте за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: