У грудні 2021 року ГО «Інститут миру і порозуміння» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку у Волинській області організувала дві діалогові сесії щодо вирішення проблем у сфері міжміських пільгових перевезень учасників АТО/ООС. Одним із організаторів діалогових сесій на Волині був депутат Волинської обласної ради Іван Мирка. 17 лютого він, разом зі своїм помічником та депутатом Луцької районної ради Олександром Новаком, провів брифінг у прес-клубі Волинської обласної ради, на якому поділилися результатами діалогових сесій та окреслили подальші дії щодо вирішення проблем із пільговими перевезеннями учасників АТО/ООС.
Відео брифінгу:
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2..." width="560" height="429" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>
Учасники АТО/ООС у Волинській області постійно вимушені відстоювати права на пільговий проїзд, які надані їм державою, оскільки деякі перевізники відмовляються надавати послуги таким пасажирам-пільговикам. Перевізники, у свою чергу, припиняють перевезення пільгових категорій у зв’язку із відсутністю компенсацій чи не підписанням з ними договорів про пільгові перевезення. Це призводить до постійних конфліктних ситуацій між перевізниками та учасниками АТО/ООС, які викликають значний суспільний резонанс, а також між перевізниками та організаторами перевезень (державними органами), які переклали відповідальність за пільгові перевезення на місцевий бізнес.
Під час брифінгу Іван Мирка зазначив, що в ході діалогів було досягнуто декілька важливих результатів. Зокрема, знайдено спільні позицій сторін у конфліктах, які виникають між учасниками АТО/ООС, перевізниками та органами місцевого самоврядування.. Місцевим радам запропоновано систематизувати інформацію щодо об’ємів пільгових перевезень, їх фактичного фінансування та необхідного фінансування. У той же час, є розуміння, що проблема не вирішується на місцевому рівні, а потребує врегулювання на державному рівні.
Олександр Новак зазначив, що після діалогових сесій був напрацьований типовий проект звернення до центральних органів влади України щодо врегулювання механізму фінансування пільгових перевезень учасників АТО/ООС. Це звернення буде запропоноване для голосування у більшості міських, сільських та селищних рад Волинської області.
«Ми зрозуміли, що є необхідність створення робочої групи для розробки Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян у Волинській області. Для цього ми можемо використати досвід Львівської області. Крім того, ми вже розробляємо зміни до Програми розвитку інфраструктури у Волинській області. Також ми продовжуємо лобіювання внесення змін у законодавство для зміни механізму фінансування пільгових перевезень учасників АТО/ООС серед народних депутатів України» - заявив Іван Мирка на брифінгу.
Олександр Новак заявив, що адвокаційна кампанія щодо покращення ситуації у сфері міжміських пільгових перевезень учасників АТО/ООС на Волині триватиме і надалі.
До слова, 18 лютого на сесії Луцької районної ради було підтримане напрацьоване в результаті діалогових сесій звернення до центральних органів влади. На черзі – прийняття даного рішення на черговій сесії Волинської обласної ради.
Коментарі