На Волині хочуть оптимізувати комунальні заклади

Публікації

На Волині хочуть оптимізувати комунальні заклади
На Волині хочуть оптимізувати комунальні заклади

Невиконання бюджету минулого року та сучасні реалії децентралізаційного процесу змушують до того, аби переглядати кадрову політику та витратні частини закладів комунальної власності Волинської обласної ради.
Про це розповів голова обласної ради Григорій Недопад під час пресконференції за підсумками перших 100 днів роботи Волиньради восьмого скликання, інформують на сайті облради.
Як зазначив очільник найвищого представницького органу краю, бюджет 2020 року був невиконаний на 30,8 млн. грн. Саме тому в облраді працюють над тим, аби оптимізувати комунальні заклади.
«В 2021-й рік ми ввійшли з не зовсім яскравими показниками. Якщо брати сусідні Рівненську і Львівську області, то в них були і вільні лишки і перевиконання бюджету. А в нас крім недовиконання був дуже маленький перехід – близько 5 млн. грн. вільних лишків, – підкреслив Григорій Недопад. – Ми зараз живемо в нових реаліях – в нас створені 54 громади. Всі чудово розуміють, що громади отримали субвенції і повноваження, тому статус обласних комунальних закладів потрібно переглядати і аналізувати. Також та кадрова політика, політика по витратних частинах, яка відбувалася раніше в комунальних закладах, в цьому бюджетному році буде проводитись зовсім по іншому, бо бюджет 2021 році не такий який би хотілося».
Він розповів, що відразу після того, як запрацював новообраний склад Волинської обласної ради, депутати почали вивчати роботу комунальних установ.
«До нового року ми встигли заслухати усіх головних розпорядників бюджетних коштів і проаналізували структуру, яка є в наших комунальних установах. І відразу після Нового року розпочався другий етап бюджетних слухань, під час якого ми заслухали більше 100 представників комунальних закладів і зрозуміли як можна оптимізовуватись. Робота ця продовжується і далі. Кожен комунальний заклад має підтвердити статус обласного», – наголосив голова обласної ради.
Він сподівається, що в 2021 бюджетні слухання розпочнуться раніше аби головний фінансовий документ краю могли прийняти до нового року.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: