«На Волині буде закладено алею імені Левка Лук’яненка»

Про це розповів відомий на Володимирщині громадський діяч Дмитро Себій.
Напередодні знаменного свята – Дня Незалежності України – по всій державі проводяться зустрічі, під час яких вшановуються люди, що все життя присвятили боротьбі за відродження своєї нації. Однією з таких зустрічей було паломництво волинських патріотів в урочище Вовчак, місце народження УПА. Учасником цієї зустрічі був відомий у нашому районі громадський діяч, палкий український патріот Дмитро Себій.
-Дмитре Олексовичу, що найбільше зворушило Вас під час цьогорічних відвідин Вовчака?
-Найбільш зворушливою 12 серпня у Вовчаку була молитва за Україну, а також тризна – 40 днів з дня відходу духовного батька нашої незалежності Левка Лук’яненка. Мало кому відомо, що Левко Лук’яненко був напіврунівець. Як і всі українці, він знаходився під впливом офіційної релігії, хоч душею сповідував древню віру прадідів, згідно з якою людина не могла бути нічиїм рабом. По закінченню панахиди заспівали «Червону калину», а потім пішли до ставка, щоб освятити місце, де має бути обеліск та алея імені Левка Лук’яненка. Обеліск бачиться таким: зверху стоятиме рівносторонній хрест – знак Сонця, нижче – трипільська свастика (бігуче небо), нижче – образ Левка Лук’яненка, а ще нижче – його слова: «У 20 років я дав обітницю Небу взяти прапор боротьби із рук вояків УПА і здобути Україні волю». Свою обітницю Левко Лук’яненко виконав. Він є батьком Декларації про Державний суверенітет України.
-Як виглядатиме алея Левка Лук’яненка? Які дерева планують там посадити?
-Насамперед має бути дуб – символ української твердості і вічності. Обов’язково ростиме верба, яка символізує вічне життя. Також посадимо берези, липи, і, звичайно, пломенітиме червона калина.
-Ви схиляєтесь перед геніями української літератури – Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Іваном Франком, знаєте напам’ять багато творів, цитат. Які слова класиків є найбільш співзвучними нашому сьогоденню?
-У Вовчаку ми відвідали криївку. Там відбулась зустріч, метою якої було відновлення ГО «Майдан». Це об’єднання будується на принципах, проголошених на двох Майданах. Влада нівелює ці принципи, нівелює для того, щоб не дати українському організмові оздоровитися. Нині Україна, за словами Франка, «стоїть, як паралітик, на всесвітньому роздоріжжі». Зараз найнеобхідніше завдання кожного патріота – зробити все можливе, щоб повернути націю в рамки її споконвічного буття, повернути духовність, культуру, мораль. Всі інші «національні програми» - це не що інше, як фарисейство, пастки, які ослаблюють український соціум. Наш український організм повинен стати на весь ріст, щоб з нього обсипався струп забуття, бо саме через це ми стали жертвою інших націй-паразитів. У нас є все: міцний дух, енергія, розуміння в господарстві, щоб на своїй багатій землі не бути жебраками. Наше національне джерело живе, лише потрібно його очистити від намулення. Наші поети – це велетні думки, пророки, яких потрібно не тільки читати, а й розуміти.
-Що Ви очікуєте від нинішньої місцевої влади?
-Не хочу, аби мене звинуватили в нескромності, але я звернувся до Володимир-Волинської районної ради, до райдержадміністрації, а значить – і до держави Україна з проханням видати мені символічне посвідчення вічного революціонера, яке нікого ні до чого не зобов’язує і не дає мені права ні на які пільги. Це посвідчення підтверджуватиме ціль і суть мого життя як вірного борця за свободу і незалежність моєї держави – України. Я дуже хочу, щоб це посвідчення вручили мені 24 серпня біля пам’ятника нашого пророка Тараса Шевченка.
Антоніна Булавіна, с. Верба, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі